Toshkentda shanba kuni havo ochiq, iliq bo‘ladi
15-noyabr, shanba kuni Toshkent shahrida havo ochiq bo‘lishi va harorat +18…+20 daraja atrofida bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zgidromet ma’lumot berdi. Shamolning tezligi mo‘tadil bo‘lishi prognoz qilinmoqda.
O‘zbekiston hududlari bo‘ylab havo harorati +17…+22 daraja oralig‘ida o‘zgaradi. Ayrim joylarda shamol tezligi 12 m/soniyagacha kuchayishi mumkin, bu esa Bofort shkalasiga ko‘ra kuchli deb baholanadi.
Tog‘li hududlarda esa harorat +12…+17 daraja atrofida bo‘lishi kutilmoqda. Bugun respublika bo‘ylab yog‘ingarchilik kuzatilmaydi.
Umuman olganda, ob-havo sharoiti qulay bo‘lishi va ochiq osmon ostida vaqt o‘tkazish uchun maqbul bo‘lishi kutilmoqda. Ma’lumot manbasi: O‘zgidromet.

В Ташкенте в субботу будет ясно и тепло
15 ноября, в субботу, в городе Ташкент ожидается ясная погода и температура около +18…+20 градусов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщили в Узгидромете. Прогнозируется умеренная скорость ветра.
Температура воздуха по территории Узбекистана будет колебаться в пределах +17…+22 градусов. В некоторых местах скорость ветра может усилиться до 12 м/с, что по шкале Бофорта оценивается как сильный ветер.
В горных районах ожидается температура около +12…+17 градусов. Сегодня по всей республике осадков не ожидается.
В целом погодные условия будут комфортными и подходящими для проведения времени под открытым небом. Источник информации: Узгидромет.