Toshkent–London yo‘nalishida muntazam parvozlar yo‘lga qo‘yiladi
O‘zbekistonning "Qanot Sharq" aviakompaniyasi 2025-yil 15-dekabrdan boshlab Toshkent – London – Toshkent yo‘nalishida muntazam parvozlarni yo‘lga qo‘yadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu qatnovlar haftasiga ikki marta, dushanba va payshanba kunlari amalga oshirilishi rejalashtirilgan. Parvozlar zamonaviy va yuqori quvvatga ega Airbus A321-XLR samolyotlarida amalga oshiriladi.
Mazkur yo‘nalishda reyslar Londondagi Gatvik xalqaro aeroportiga (LGW) yo‘naltiriladi. Ushbu yangi yo‘nalish nafaqat O‘zbekiston va Buyuk Britaniya o‘rtasidagi aloqalarni mustahkamlaydi, balki yo‘lovchilar uchun qulay va tezkor sayohat imkoniyatini ham yaratadi.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekiston va Buyuk Britaniya aviatsiya ma’muriyatlari o‘tgan yili Kuala-Lumpurda bo‘lib o‘tgan ICAO "ICAN–2024" sammitida uchrashuv o‘tkazib, ikki davlat o‘rtasidagi muntazam havo qatnovlarini kengaytirish bo‘yicha kelishuvga erishgan edi. Yangi yo‘nalish ishga tushishi bilan Toshkent va London o‘rtasidagi parvozlar bevosita va qulay tarzda amalga oshiriladi.

Регулярные рейсы по маршруту Ташкент–Лондон будут запущены
Авиакомпания Узбекистана "Канот Шарк" с 15 декабря 2025 года запускает регулярные рейсы по маршруту Ташкент – Лондон – Ташкент. Об этом сообщает Zamin.uz.
Рейсы планируется выполнять два раза в неделю, по понедельникам и четвергам. Перелеты будут осуществляться на современных и мощных самолетах Airbus A321-XLR.
По данному маршруту рейсы будут направляться в международный аэропорт Гатвик (LGW) в Лондоне. Этот новый маршрут не только укрепит связи между Узбекистаном и Великобританией, но и создаст удобные и быстрые возможности для путешествий пассажиров.
Напомним, что авиационные администрации Узбекистана и Великобритании провели встречу на саммите ICAO "ICAN–2024", который прошел в прошлом году в Куала-Лумпуре, и достигли соглашения о расширении регулярных воздушных сообщений между двумя странами. С запуском нового маршрута рейсы между Ташкентом и Лондоном будут выполняться напрямую и удобно.