O‘zbekiston va Qozog‘iston hamkorligi yangi bosqichda
Bugun, 16-noyabr kuni, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Toshkentdagi "Humo" xalqaro aeroportida Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayevni kuzatib qo‘ydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shu bilan Qozog‘iston yetakchisining mamlakatimizga davlat tashrifi muvaffaqiyatli yakun topdi. Davlat tashrifi davomida ikki davlat rahbarlari o‘rtasida siyosiy, iqtisodiy va madaniy sohalarda hamkorlikni yanada rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, savdo-iqtisodiy aloqalarni kengaytirish va mintaqaviy barqarorlikni ta’minlash yo‘lida qo‘shma tashabbuslar ko‘rib chiqildi. Tashrif doirasida ikki tomonlama uchrashuvlar va muzokaralar samarali o‘tgani qayd etildi.
O‘zbekiston va Qozog‘iston o‘rtasidagi strategik sheriklik aloqalari yanada mustahkamlandi. Prezident Shavkat Mirziyoyev Qozog‘iston yetakchisini mamlakatimizda qabul qilganidan mamnunligini bildirdi va ikki tomonlama aloqalarni yanada rivojlantirish uchun qo‘shma harakatlar davom ettirilishini ta’kidladi.
Mazkur tashrif do‘stona va konstruktiv ruhda o‘tib, ikki tomonlama aloqalarning yangi bosqichiga yo‘l ochdi. Manba: One.uz

Сотрудничество Узбекистана и Казахстана на новом этапе
Сегодня, 16 ноября, Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев проводил Президента Республики Казахстан Касым-Жомарта Токаева в международном аэропорту "Хумо" в Ташкенте. Об этом сообщает Zamin.uz.
Таким образом, государственный визит лидера Казахстана в нашу страну успешно завершился. В ходе визита были обсуждены вопросы дальнейшего развития сотрудничества в политической, экономической и культурной сферах между двумя государствами.
Также были рассмотрены совместные инициативы по расширению торгово-экономических связей и обеспечению региональной стабильности. Отмечено, что двусторонние встречи и переговоры прошли эффективно.
Стратегическое партнерство между Узбекистаном и Казахстаном было дополнительно укреплено. Президент Шавкат Мирзиёев выразил удовлетворение приемом лидера Казахстана в нашей стране и подчеркнул продолжение совместных усилий по дальнейшему развитию двусторонних отношений.
Данный визит прошел в дружественной и конструктивной атмосфере, открыв новую страницу в двусторонних отношениях. Источник: One.uz