Toshkentda 18-noyabr kuni bayram tadbirlari bo‘lib o‘tadi
Toshkent shahar hokimligi ma’lum qilishicha, 18-noyabr kuni O‘zbekiston Davlat bayrog‘i qabul qilingan kun munosabati bilan poytaxtda keng qamrovli bayram tadbirlari o‘tkaziladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu kun doirasida dronlar shousi, bayroq estafetasi, sportchilar va estrada yulduzlarining ishtirokidagi turli madaniy tadbirlar tashkil etilishi rejalashtirilgan. Bayroq estafetasi Bektemir, Mirzo Ulug‘bek va Chilonzor tumanlarida joylashgan maxsus postlardan boshlanadi.
Tadbirlar davomida milliy estrada yulduzlari va yoshlar ishtirokida konsertlar, shuningdek, turli madaniy-ma’rifiy uchrashuvlar tashkil etiladi. Bayramning asosiy qismi “Xalqlar do‘stligi” maydonida bo‘lib o‘tadi.
Soat 17:00 da estrada yulduzlarining katta konserti boshlanadi, shundan so‘ng soat 18:00 da dronlar shousi namoyish etiladi. Ushbu shou barcha fuqarolar va mehmonlar uchun ochiq bo‘lib, kelganlarga bayramona muhitdan bahramand bo‘lish imkonini beradi.
Shuningdek, bayram doirasida Davlat bayrog‘ining 34-yilligiga bag‘ishlangan harbiy parad ham o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Shu tariqa, 18-noyabr Toshkentda madaniy, harbiy va zamonaviy texnologiyalarning uyg‘unlashgan bayramiga aylanishi kutilmoqda.

В Ташкенте 18 ноября пройдут праздничные мероприятия
По сообщению хокимията города Ташкента, 18 ноября в столице пройдут масштабные праздничные мероприятия, посвящённые дню принятия Государственного флага Узбекистана. Об этом сообщает Zamin.uz.
В рамках этого дня планируется организация шоу дронов, эстафеты флага, а также различных культурных мероприятий с участием спортсменов и звезд эстрады. Эстафета флага начнётся с специальных постов, расположенных в районах Бектемир, Мирзо Улугбек и Чиланзар.
В ходе мероприятий будут организованы концерты с участием национальных эстрадных звезд и молодежи, а также различные культурно-просветительские встречи. Основная часть праздника пройдёт на площади «Дружбы народов».
В 17:00 начнётся большой концерт эстрадных звезд, после чего в 18:00 будет показано шоу дронов. Это шоу будет открыто для всех граждан и гостей, предоставляя возможность насладиться праздничной атмосферой.
Кроме того, в рамках праздника планируется проведение военного парада, посвящённого 34-й годовщине Государственного флага. Таким образом, 18 ноября в Ташкенте ожидается праздник, объединяющий культуру, военное дело и современные технологии.