Toshkentda Davlat bayrog‘i kuni keng nishonlanadi
18-noyabr kuni O‘zbekiston poytaxtida milliy bayroq qabul qilingan kun munosabati bilan keng qamrovli tadbirlar tashkil etiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu sana O‘zbekiston davlat bayrog‘ining 34 yilligi sifatida nishonlanadi. Tadbir tashkilotchilari shaharliklar va mehmonlarni ushbu muhim bayramni birgalikda nishonlashga chorlamoqda.
Bayram doirasida shaharda turli madaniy va sport tadbirlari o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Jumladan, kun davomida "Bayroq estafetasi" deb nomlangan tadbir tashkil etiladi.
Ushbu estafetada taniqli sportchilar va faol yoshlar ishtirok etadi. Mazkur estafeta Bektemir, Mirzo Ulug‘bek va Chilonzor tumanlari hududini qamrab oladi.
Shuningdek, soat 17:00 da Xalqlar Do‘stligi maydonida katta kontsert bo‘lib o‘tadi. Unda o‘zbek san’atkorlari o‘z chiqishlari bilan ishtirok etadi.
Bayramning yakuniy qismi esa soat 18:00 dan boshlab dronlar shousi bilan davom etadi. Ushbu shou tadbirga o‘zgacha ko‘tarinkilik bag‘ishlashi kutilmoqda.
O‘zbekistonning milliy bayrog‘i qabul qilingan kunni keng nishonlash mamlakatimizning ramzlariga bo‘lgan hurmat va e’tiborning yorqin namunasidir. (Manba: Zamin.uz)

В Ташкенте широко отмечается День Государственного флага
18 ноября в столице Узбекистана пройдут масштабные мероприятия, посвящённые дню принятия национального флага. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта дата отмечается как 34-я годовщина Государственного флага Узбекистана. Организаторы приглашают жителей города и гостей вместе отпраздновать этот важный праздник.
В рамках празднования в городе планируется проведение различных культурных и спортивных мероприятий. В частности, в течение дня будет организована эстафета под названием «Флаговая эстафета».
В эстафете примут участие известные спортсмены и активная молодёжь. Маршрут эстафеты охватит территории районов Бектемир, Мирзо Улугбек и Чиланзар.
Кроме того, в 17:00 на площади Дружбы народов состоится большой концерт, в котором выступят узбекские артисты.
Заключительная часть праздника начнётся в 18:00 с шоу дронов. Ожидается, что это шоу придаст мероприятию особую праздничную атмосферу.
Широкое празднование дня принятия национального флага Узбекистана является ярким примером уважения и внимания к символам нашей страны. (Источник: Zamin.uz)