Soliq qo‘mitasiga yangi rais, yangi qo‘mita tashkil etildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining matbuot xizmati xabariga ko‘ra, davlat rahbari Shavkat Mirziyoyev tomonidan Soliq qo‘mitasi raisi lavozimida faoliyat yuritgan Sherzod Qudbiyev o‘z vazifasidan ozod etildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Upl.uz xabar berdi. Prezident farmoniga muvofiq, Sherzod Qudbiyev endilikda yangi tashkil etilgan O‘zbekiston Respublikasi Barqaror rivojlanish, urbanizatsiya va uy-joy bozori milliy qo‘mitasiga rahbarlik qiladi.
Shuningdek, Prezident qaroriga binoan, Farrux Pulatov Soliq qo‘mitasi raisi etib tayinlandi. Ushbu tayinlov sababli Farrux Pulatov avvalgi lavozimi – Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Kadastr agentligi direktori vazifasidan ozod qilindi.
Mazkur o‘zgarishlar davlat boshqaruv tizimini takomillashtirish va yangi vazifalarni samarali amalga oshirishga qaratilgan.

Новый председатель налогового комитета, создан новый комитет
По сообщению пресс-службы Президента Республики Узбекистан, глава государства Шавкат Мирзиёев освободил от должности председателя Налогового комитета Шерзода Кудбиева. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Upl.uz. В соответствии с указом Президента, Шерзод Кудбиев теперь возглавляет недавно созданный Национальный комитет Республики Узбекистан по устойчивому развитию, урбанизации и жилищному рынку.
Кроме того, согласно решению Президента, Фаррух Пулатов назначен председателем Налогового комитета. В связи с этим назначением Фаррух Пулатов освобожден от прежней должности директора Агентства кадастра при Министерстве экономики и финансов.
Эти изменения направлены на совершенствование системы государственного управления и эффективное выполнение новых задач.