O‘zbekiston elchisi Gretsiya prezidentiga ishonch yorlig‘i topshirdi
O‘zbekistonning Gretsiyadagi elchisi Abat Fayzullayev o‘zining rasmiy faoliyatini boshladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Afina shahrida u Gretsiya prezidenti Konstantinos Tasulasga ishonch yorlig‘ini topshirdi. Bu haqda "Dunyo" axborot agentligi xabar berdi.
Uchrashuv davomida Gretsiya prezidenti O‘zbekiston rahbariyatining muvozanatli va oqilona diplomatiyasini yuqori baholadi. Prezident Tasulasning ta’kidlashicha, bunday siyosat mintaqaviy barqarorlikni mustahkamlash hamda xalqaro miqyosda ishonchni oshirishga katta hissa qo‘shmoqda.
Shuningdek, ikki davlat o‘rtasidagi munosabatlar so‘nggi paytlarda yangi bosqichga ko‘tarilgani qayd etildi. Uchrashuvda siyosiy, iqtisodiy va madaniy sohalardagi hamkorlikni yanada kengaytirish uchun katta imkoniyatlar mavjudligi ta’kidlandi.
Bu kabi aloqalar O‘zbekiston va Gretsiya o‘rtasidagi do‘stona munosabatlarni mustahkamlashga xizmat qilishi aytib o‘tildi.

Посол Узбекистана вручил президенту Греции верительную грамоту
Посол Узбекистана в Греции Абат Файзуллаев начал свою официальную деятельность. Об этом сообщил Zamin.uz.
В Афинах он вручил верительную грамоту президенту Греции Константиносу Цуласу. Об этом сообщило информационное агентство "Dunyo".
Во время встречи президент Греции высоко оценил сбалансированную и разумную дипломатию руководства Узбекистана. По словам президента Цуласа, такая политика вносит значительный вклад в укрепление региональной стабильности и повышение доверия на международном уровне.
Также было отмечено, что отношения между двумя странами в последнее время вышли на новый уровень. На встрече подчеркнули наличие больших возможностей для дальнейшего расширения сотрудничества в политической, экономической и культурной сферах.
Отмечено, что такие связи способствуют укреплению дружественных отношений между Узбекистаном и Грецией.