Hafta davomida ob-havo barqaror, yog‘ingarchilik kutilmaydi
O‘zgidromet xizmati 24–27-noyabr kunlari O‘zbekiston hududida kuzatiladigan ob-havo sharoiti haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Tahlillarga ko‘ra, hafta boshida mamlakatning aksariyat hududlarida ob-havo barqaror bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida osmon o‘zgaruvchan bo‘ladi.
Ayrim vaqtlarda bulutli havo kuzatilsa-da, yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli yo‘q. Shamol sharqdan 7–12 m/s tezlikda esadi.
Kechasi harorat 0–5 daraja iliq, ba’zi joylarda 2 daraja sovuq bo‘lishi mumkin. Kunduzi esa havo 12–17 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
27-noyabr kuni kechasi harorat 3 daraja sovuqdan 2 daraja iliqqacha, kunduzi esa 10–15 daraja iliq bo‘ladi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham havo o‘zgaruvchan, ammo yog‘ingarchilik bo‘lmaydi.
Shamolning tezligi 7–12 m/s atrofida bo‘lib, sharqdan esadi. Kechasi harorat 0–5 daraja iliq, kunduzi esa 13–18 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Toshkent, Samarqand, Sirdaryo va Jizzax viloyatlarida ob-havo barqaror bo‘lib, yomg‘ir yog‘ishi ehtimol qilinmayapti. Shamol sharqdan o‘rtacha tezlikda esadi.
Kechalari harorat 0–5 daraja iliq, kunduzi esa 13–18 daraja iliq bo‘ladi. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida osmon ochiq bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Shamol sharqdan 7–12 m/s tezlikda esadi. Kechasi harorat 2–7 daraja iliq, 27-noyabrda esa 0–5 daraja iliq bo‘lishi mumkin.
Kunduzi harorat 14–19 daraja iliq atrofida bo‘ladi. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida ham havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi.
Ayrim hududlarda tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan 5–10 m/s tezlikda esadi.
Kechalari harorat 0–5 daraja iliq, kunduzi esa 11–16 daraja iliq bo‘ladi. Tog‘li hududlarda osmon vaqti-vaqti bilan ochiq va bulutli bo‘lib turadi, lekin yomg‘ir yog‘ishi kutilmaydi.
Shamol sharqdan 7–12 m/s tezlikda esadi. Kechalari harorat 0–5 daraja iliq, kunduzi esa 8–13 daraja iliq bo‘lishi prognoz qilinmoqda.

В течение недели погода будет стабильной, осадков не ожидается
Служба Узгидромет предоставила информацию о погодных условиях на территории Узбекистана с 24 по 27 ноября. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно анализам, в начале недели в большинстве регионов страны погода будет стабильной, осадков не ожидается. В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области небо будет переменной облачности.
Хотя временами будет наблюдаться облачная погода, вероятность дождя отсутствует. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7–12 м/с.
Ночью температура составит от 0 до 5 градусов тепла, в некоторых местах может опускаться до 2 градусов мороза. Днем ожидается температура воздуха от 12 до 17 градусов тепла.
В ночь на 27 ноября температура будет от 3 градусов мороза до 2 градусов тепла, днем — от 10 до 15 градусов тепла. В Бухарской и Навоийской областях погода также переменная, но осадков не предвидится.
Скорость ветра около 7–12 м/с, дующий с востока. Ночью температура от 0 до 5 градусов тепла, днем ожидается от 13 до 18 градусов тепла.
В Ташкентской, Самаркандской, Сырдарьинской и Джизакской областях погода стабильная, дождей не ожидается. Ветер дует с востока со средней скоростью.
Ночью температура от 0 до 5 градусов тепла, днем — от 13 до 18 градусов тепла. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях небо ясное, осадков не ожидается.
Ветер дует с востока со скоростью 7–12 м/с. Ночью температура от 2 до 7 градусов тепла, 27 ноября может быть от 0 до 5 градусов тепла.
Днем температура будет около 14–19 градусов тепла. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода переменная, осадков не наблюдается.
В некоторых районах возможен туман. Ветер дует с востока со скоростью 5–10 м/с.
Ночью температура от 0 до 5 градусов тепла, днем — от 11 до 16 градусов тепла. В горных районах небо время от времени будет ясным и облачным, но дождей не ожидается.
Ветер дует с востока со скоростью 7–12 м/с. Ночью температура от 0 до 5 градусов тепла, днем ожидается от 8 до 13 градусов тепла.