Toshkentda Prezident Olimpiadasi sabab ayrim yo‘llar yopiladi
Toshkent shahrida Prezident Olimpiadasi o‘tkazilishi munosabati bilan ayrim ko‘chalarda harakat cheklanishi haqida Mirzo Ulug‘bek tumani hokimligi ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Xususan, Yangi O‘zbekiston va Milliy bog‘ ko‘chalari vaqtincha yopiladi. Bu cheklovlar 24-noyabrdan 4-dekabrga qadar amal qiladi.
Haydovchilar uchun Yangi O‘zbekiston ko‘chasidan Yangi O‘zbekiston bog‘i atrofidagi yangi mehmonxonalar tomon harakatlanish to‘liq to‘xtatiladi. Shu bilan birga, Milliy bog‘ ko‘chasidan yangi mehmonxonalar tomon yo‘l ham yopiq bo‘ladi.

В Ташкенте из-за Президентской Олимпиады будут закрыты некоторые дороги
В связи с проведением Президентской Олимпиады в городе Ташкенте, администрация Мирзо Улугбекского района сообщила о временных ограничениях движения на некоторых улицах. Об этом сообщает Zamin.uz.
В частности, улицы Янги Узбекистан и Миллий Бог будут временно закрыты. Эти ограничения будут действовать с 24 ноября по 4 декабря.
Для водителей движение по улице Янги Узбекистан в сторону новых гостиниц вокруг парка Янги Узбекистан будет полностью запрещено. Также дорога по улице Миллий Бог в сторону новых гостиниц будет закрыта.
Въезд в эти районы будет разрешён только для специальных транспортных средств. Данные временные ограничения введены с целью эффективной организации мероприятий Олимпиады и обеспечения безопасности.