Gulistonda 52 ta yangi elektroavtobus yo‘lga qo‘yildi
Guliston shahrida yo‘lovchi tashish xizmatlarini yaxshilash maqsadida 52 ta yangi Yutong elektroavtobusi xarid qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Transport vazirligi xabar berdi. Joriy yil boshidan buyon shaharga jami 72 ta yangi avtobus yetkazib berilgan bo‘lib, endilikda shahar avtobus parki faqat ekologik toza transport vositalaridan iborat.
Mazkur elektroavtobuslar shahar ichidagi yetti yo‘nalishda yo‘lovchilarga xizmat ko‘rsatadi. Ular burt-kontrakt tizimi asosida ishlaydi, bu esa xizmat sifatini oshirishga qaratilgan.
Ushbu tashabbus prezident Shavkat Mirziyoyevning transportni modernizatsiya qilish bo‘yicha qarori doirasida amalga oshirilmoqda. Mazkur chora-tadbirlar Guliston shahri aholisi uchun transport xizmatlarini sezilarli darajada yaxshilashga xizmat qiladi.
Shuningdek, ekologik toza avtobuslardan foydalanish shahar ekologiyasiga ham ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

В Гулистане запущено 52 новых электробуса
В городе Гулистан для улучшения пассажирских перевозок было приобретено 52 новых электробуса Yutong. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщило Министерство транспорта. С начала текущего года в город было поставлено всего 72 новых автобуса, и теперь городской автобусный парк состоит исключительно из экологически чистого транспорта.
Эти электробусы обслуживают пассажиров на семи маршрутах внутри города. Они работают по системе борт-контракта, что направлено на повышение качества обслуживания.
Эта инициатива реализуется в рамках решения президента Шавката Мирзиёева по модернизации транспорта. Данные меры призваны значительно улучшить транспортные услуги для жителей города Гулистан.
Кроме того, использование экологически чистых автобусов ожидается положительно повлиять на экологию города.