Wildberries O‘zbekistonda WB Taxi xizmatini sinovdan o‘tkazadi
Rossiyaning Wildberries savdo platformasi O‘zbekistonda WB Taxi xizmatini ishga tushirishni rejalashtirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu xizmat hozircha texnik sinov tariqasida amalga oshiriladi. Bu haqida Kursiv Uzbekistan nashri xabar berdi.
Kompaniya vakillarining ma’lum qilishicha, dastlabki bosqichda xizmat "yopiq klub" shaklida faoliyat yuritadi. Bu format xizmatni sinchkovlik bilan boshqarish va yo‘lovchilar uchun qulayliklarni ta’minlash imkonini beradi.
Hozircha xizmatni platforma xodimlari va hamkorlari foydalanib sinovdan o‘tkazadi. Shu bilan birga, kelajakda yo‘lovchilar uchun qulay narxlar, tez yetib keluvchi avtomobillar va "arbuz" nomli onlayn-valyutada 50 foiz keshbek taklif qilinadi.
WB Taxi rahbari Anatoliy Smorgonskiyning so‘zlariga ko‘ra, "yopiq klub" formati tizimni bosqichma-bosqich rivojlantirish va barcha jarayonlarni sinchkovlik bilan kuzatish imkonini beradi. Klub a’zolarining fikrlari xizmatni yaxshilash va kengaytirishga yordam beradi.
Shuningdek, kompaniya haydovchilar uchun ham qulay sharoitlar yaratishni rejalashtirgan. Ular uchun past komissiya va xizmat shartlari bajarilgan taqdirda smena uchun kafolatlangan daromad taqdim etiladi.
Kelgusida WB Taxi xizmatidan barcha foydalanuvchilar foydalanishi uchun ish hududlarini kengaytirish ko‘zda tutilgan. Eslatib o‘tamiz, Wildberries O‘zbekistonda WB Taxi kompaniyasini yoz mavsumida ro‘yxatdan o‘tkazgan edi.

Wildberries в Узбекистане тестирует сервис WB Taxi
Российская торговая платформа Wildberries планирует запустить сервис WB Taxi в Узбекистане. Об этом сообщает Zamin.uz.
Сервис пока реализуется в формате технического тестирования. Об этом сообщает издание Kursiv Uzbekistan.
По словам представителей компании, на начальном этапе сервис будет работать в формате «закрытого клуба». Такой формат позволяет тщательно контролировать сервис и обеспечивать комфорт для пассажиров.
Пока сервис тестируют сотрудники платформы и её партнёры. При этом в будущем пассажирам будут предложены удобные цены, быстро прибывающие автомобили и кэшбэк 50% в онлайн-валюте «арбуз».
По словам руководителя WB Taxi Анатолия Сморгонского, формат «закрытого клуба» позволяет поэтапно развивать систему и внимательно отслеживать все процессы. Мнения членов клуба помогут улучшить и расширить сервис.
Также компания планирует создать комфортные условия для водителей. Для них предусмотрена низкая комиссия и гарантированный доход за смену при выполнении условий сервиса.
В дальнейшем планируется расширить зоны работы WB Taxi, чтобы сервисом могли пользоваться все пользователи. Напомним, что Wildberries зарегистрировала компанию WB Taxi в Узбекистане летом.