Nukus shahrida xalqaro talablar asosida qurilgan zamonaviy Karakalpak Palace Hotel mehmonxonasi o‘z faoliyatini boshladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu yangilik haqida Prezident administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva o‘zining Telegram sahifasida ma’lumot berdi. Unga ko‘ra, mazkur loyiha hudud tadbirkorlariga ko‘rsatilgan qo‘llab-quvvatlash va yaratilgan imkoniyatlar natijasida amalga oshirilgan yirik tashabbuslardan biri hisoblanadi.
Saida Mirziyoyeva Nukusga tashrif buyurib, mehmonxona faoliyati bilan yaqindan tanishdi va uni nafaqat sayyohlar, balki investorlar uchun ham muhim infratuzilmaviy loyiha sifatida baholadi. Qoraqalpog‘iston Respublikasi o‘zining betakror tabiati va tarixiy obidalari bilan O‘zbekistondagi eng qiziqarli sayyohlik hududlaridan biri bo‘lib, so‘nggi yillarda xorijiy va mahalliy sayyohlar e’tiborini tobora ko‘proq jalb qilmoqda.
Mehmonxona ochilishi mintaqada turizm rivojini yangi bosqichga olib chiqishga xizmat qilishi kutilmoqda. Yangi inshoot sayyohlar oqimini oshirish, tadbirkorlar va sarmoyadorlar uchun qulay sharoit yaratish, shuningdek, zamonaviy xizmatlar tarmog‘ini kengaytirishda muhim rol o‘ynaydi.
Karakalpak Palace Hotel hudud turistik qiyofasini yanada ochib beradigan strategik ahamiyatga ega loyiha sifatida baholanmoqda. Mazkur mehmonxonaning ishga tushishi Nukusning jozibadorligini oshirish bilan birga, Qoraqalpog‘istonning iqtisodiy va turizm salohiyatini kuchaytirishga ham hissa qo‘shadi.

В Нукусе открылся современный отель Karakalpak Palace
В городе Нукус начал свою работу современный отель Karakalpak Palace, построенный в соответствии с международными требованиями. Об этом сообщает Zamin.uz.
О данной новости сообщила руководитель администрации Президента Саида Мирзиёева на своей странице в Telegram. По её словам, этот проект является одним из крупных инициатив, реализованных благодаря поддержке предпринимателей региона и созданным возможностям.
Саида Мирзиёева посетила Нукус, подробно ознакомилась с деятельностью отеля и оценила его как важный инфраструктурный проект не только для туристов, но и для инвесторов. Республика Каракалпакстан со своей уникальной природой и историческими памятниками является одним из самых интересных туристических регионов Узбекистана и в последние годы всё больше привлекает внимание иностранных и местных туристов.
Ожидается, что открытие отеля послужит новому этапу развития туризма в регионе. Новый объект сыграет важную роль в увеличении потока туристов, создании комфортных условий для предпринимателей и инвесторов, а также в расширении сети современных услуг.
Отель Karakalpak Palace рассматривается как стратегически важный проект, который ещё больше раскроет туристический потенциал региона. Запуск данного отеля повысит привлекательность Нукуса и внесёт вклад в укрепление экономического и туристического потенциала Каракалпакстана.
По словам Саиды Мирзиёевой, такие инфраструктурные проекты являются важным фактором устойчивого развития региона. Источник: Zamin.uz.