1–4 dekabr: O‘zbekistonda ob-havo quruq bo‘ladi
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati ("O‘zgidromet")ning ma’lumotlariga ko‘ra, 1–4 dekabr kunlari mamlakat hududida ob-havo asosan quruq va o‘zgaruvchan bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli mavjud. Qoraqalpog‘iston va Xorazmda sharqdan g‘arbga esadigan shamol tezligi 7–12 metr/sekundni tashkil etadi.
Kechasi harorat 0...-5 daraja sovuq, kunduzi esa +7...+12 daraja iliq bo‘ladi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida yog‘ingarchilik kuzatilmaydi, tunlari harorat -2...+5 daraja, kunduzi +10...+15 daraja bo‘lishi kutilmoqda.
Toshkent, Samarqand, Sirdaryo va Jizzax viloyatlarida 1–3 dekabr kunlari quruq ob-havo hukm suradi, 4 dekabrda esa ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Shuningdek, tuman tushishi ehtimoli bor.
Kunduzgi harorat +10...+15 daraja, kechasi -2...+3 daraja atrofida bo‘ladi. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida asosan quruq ob-havo kuzatiladi.
Faqat 4 dekabr kuni Qashqadaryoda kam miqdorda yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Harorat kunduzi +12...+17 daraja, tunda 0...+5 daraja, ba’zi joylarda esa -2 darajagacha tushadi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida tumanli ob-havo saqlanadi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Tunlari harorat -2...+3 daraja, kunduzi esa +8...+13 daraja bo‘lishi taxmin qilinmoqda.
Tog‘li hududlarda 1–3 dekabr kunlari yog‘ingarchilik kuzatilmaydi, ammo 4 dekabrda ayrim joylarda yomg‘ir yoki qor yog‘ishi ehtimoli bor. Harorat kechasi -2...+3 daraja, kunduzi +5...+10 daraja atrofida bo‘ladi.

1–4 декабря: В Узбекистане погода будет сухой
По данным Гидрометеорологической службы Республики Узбекистан ("Узгидромет"), с 1 по 4 декабря на территории страны ожидается преимущественно сухая и переменчивая погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
В некоторых регионах возможны осадки. В Каракалпакстане и Хорезме ветер будет дуть с востока на запад со скоростью 7–12 метров в секунду.
Ночью температура составит от 0 до -5 градусов мороза, днем +7...+12 градусов тепла. В Бухарской и Навоийской областях осадков не ожидается, ночью температура будет от -2 до +5 градусов, днем +10...+15 градусов.
В Ташкентской, Самаркандской, Сырдарьинской и Джизакской областях с 1 по 3 декабря сохранится сухая погода, а 4 декабря в некоторых местах возможен дождь. Также возможен туман.
Дневная температура составит +10...+15 градусов, ночная около -2...+3 градусов. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях преимущественно сухая погода.
Только 4 декабря в Кашкадарье возможен небольшой дождь. Температура днем +12...+17 градусов, ночью 0...+5 градусов, в некоторых местах опустится до -2 градусов.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях сохранится туманная погода, осадков не ожидается. Ночью температура будет от -2 до +3 градусов, днем +8...+13 градусов.
В горных районах с 1 по 3 декабря осадков не ожидается, но 4 декабря в некоторых местах возможен дождь или снег. Температура ночью -2...+3 градуса, днем +5...+10 градусов.