O‘zbekistonda bugun havo iliq va quruq bo‘ladi
Bugun, 30-noyabr kuni, O‘zbekiston hududida ob-havo o‘zgaruvchan bulutli bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Respublika bo‘ylab yog‘ingarchilik kuzatilmaydi, lekin ayrim hududlarda tuman tushishi ehtimoli bor. Shamolning yo‘nalishi sharqdan bo‘lib, tezligi 7–12 metr/sekundni tashkil etadi.
Havo harorati mamlakatning ko‘pchilik hududlarida +10…+15 daraja iliqni tashkil etsa, shimoliy hududlarda bu ko‘rsatkich +5…+10 daraja atrofida bo‘ladi. Toshkent shahrida ham havo o‘zgaruvchan bulutli va yog‘ingarchiliksiz bo‘lishi kutilmoqda.
Shamol sharqdan esib, uning tezligi 3–8 metr/sekund atrofida bo‘ladi. Kunduzgi harorat poytaxtda +11…+13 darajaga yetadi.
Respublikaning tog‘li hududlarida ham ob-havo quruq va o‘zgaruvchan bulutli bo‘ladi. Yog‘ingarchilik kuzatilmaydi, shamol esa sharqdan 7–12 metr/sekund tezlikda esadi.

В Узбекистане сегодня погода будет тёплой и сухой
Сегодня, 30 ноября, на территории Узбекистана ожидается переменная облачность. Об этом сообщает Zamin.uz.
Осадков по республике не прогнозируется, но в некоторых районах возможен туман. Направление ветра восточное, скорость 7–12 метров в секунду.
Температура воздуха в большинстве регионов страны составит +10…+15 градусов тепла, в северных районах этот показатель будет около +5…+10 градусов. В Ташкенте также ожидается переменная облачность без осадков.
Ветер будет дуть с востока со скоростью около 3–8 метров в секунду. Дневная температура в столице достигнет +11…+13 градусов.
В горных районах республики также будет сухая погода с переменной облачностью. Осадков не ожидается, ветер будет дуть с востока со скоростью 7–12 метров в секунду.
Температура воздуха в горных районах ожидается +5…+10 градусов тепла. Источник информации: Zamin.uz.