1-dekabr: O‘zbekistonda havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchiliksiz
1-dekabr kuni O‘zbekiston hududida ob-havo o‘zgaruvchan va asosan barqaror bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘zgidromet ma’lumotlariga ko‘ra, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi, biroq ba’zi hududlarda tuman tushishi ehtimoli mavjud. Toshkent shahrida osmon biroz o‘zgaruvchan bo‘lsa-da, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Shamol sharqdan 3–8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 1 daraja sovuqdan 1 daraja iliqqacha, kunduzi esa 11–13 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida ham havo o‘zgaruvchan, lekin yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Ayrim joylarda tuman tushishi mumkin.
Shamolning tezligi 7–12 m/s atrofida bo‘ladi. Kunduzgi harorat 8–13 daraja iliq, kechasi esa 0–5 daraja sovuq bo‘lishi kutilmoqda.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo quruq va sokin bo‘ladi. Ayrim hududlarda tuman tushishi ehtimoli bor.
Shamol sharqdan 7–12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi esa 10–15 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida ob-havo o‘zgaruvchan va yog‘ingarchiliksiz bo‘ladi. Ayrim joylarda tuman kuzatilishi mumkin.
Shamol sharqdan 7–12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi esa 10–15 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo quruq va yorug‘ bo‘lishi kutilmoqda. Shamolning tezligi 7–12 m/s bo‘ladi.
Harorat kechasi 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi esa 12–17 daraja iliqni tashkil etadi. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida ham yog‘ingarchilik kuzatilmaydi.
Ayrim joylarda ertalab tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan 5–10 m/s tezlikda esadi.
Harorat kechasi 0–5 daraja sovuq, kunduzi esa 8–13 daraja iliq bo‘ladi. Tog‘li hududlarda havo biroz sovuqroq bo‘ladi.
Osmon o‘zgaruvchan, lekin yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7–12 m/s tezlikda esadi.
Harorat kechasi 0–5 daraja iliq, kunduzi esa 5–10 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda. Ma’lumot manbasi: O‘zgidromet.

1 декабря: В Узбекистане переменная погода, без осадков
1 декабря на территории Узбекистана ожидается переменная и преимущественно стабильная погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным Узгидромета, осадков не ожидается, однако в некоторых районах возможен туман. В Ташкенте небо будет слегка переменным, осадков не предвидится.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 3–8 м/с. Температура ночью от -1 до +1 градуса, днем от 11 до 13 градусов тепла.
В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области также ожидается переменная погода без осадков. В отдельных местах возможен туман.
Скорость ветра составит около 7–12 м/с. Дневная температура будет от 8 до 13 градусов тепла, ночная от 0 до 5 градусов мороза.
В Бухарской и Навоийской областях погода будет сухой и спокойной. В некоторых районах возможен туман.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7–12 м/с. Температура ночью от -2 до +3 градусов, днем от 10 до 15 градусов тепла.
В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях ожидается переменная погода без осадков. В отдельных местах возможен туман.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях ожидается сухая и ясная погода. Скорость ветра составит 7–12 м/с.
Температура ночью от -2 до +3 градусов, днем от 12 до 17 градусов тепла. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях осадков также не ожидается.
В отдельных местах утром возможен туман. Ветер будет дуть с востока со скоростью 5–10 м/с.
Температура ночью от 0 до 5 градусов мороза, днем от 8 до 13 градусов тепла. В горных районах воздух будет немного холоднее.
Небо переменное, осадков не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7–12 м/с.
Температура ночью от 0 до 5 градусов тепла, днем от 5 до 10 градусов тепла. Источник информации: Узгидромет.