Dekabr boshida ob-havo tinch va barqaror bo‘ladi
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi (O‘zgidromet) mamlakat bo‘ylab 1–4-dekabr kunlari kutilayotgan ob-havo ma’lumotlarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu kunlar qish faslining boshlanishiga to‘g‘ri kelib, ob-havo asosan tinch va barqaror bo‘lishi kutilmoqda. Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yomg‘ir yog‘ishi kutilmaydi.
Shamol sharqdan g‘arbga yo‘nalishini o‘zgartirib, 7–12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0–5 daraja sovuq, kunduzi esa 7–12 daraja iliq bo‘ladi.
4-dekabr kuniga kelib, kechasi harorat 0–5 daraja sovuq, kunduzi esa 3–8 daraja iliq bo‘lishi mumkin. Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yomg‘ir yog‘ishi kutilmayapti.
Shamolning tezligi 7–12 m/s oralig‘ida bo‘lib, yo‘nalishi sharqdan g‘arbga qarab o‘zgaradi. Harorat kechasi 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi esa 10–15 daraja iliq atrofida bo‘ladi.
4-dekabr kuni kunduzgi harorat 8–13 darajagacha tushishi mumkin. Toshkent, Samarqand, Sirdaryo va Jizzax viloyatlarida 1–3-dekabr kunlari yog‘ingarchilik bo‘lmaydi.
4-dekabrda esa ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli bor. Shamol sharqdan g‘arbga yo‘nalishini o‘zgartirib, 7–12 m/s tezlikda esadi.
Harorat kechasi 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi 10–15 daraja iliq bo‘ladi. 4-dekabr kuni kechasi harorat 0–5 daraja iliq, kunduzi esa 8–13 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Faqat 4-dekabr kuni ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ishi mumkin.
Shamolning tezligi 7–12 m/s atrofida bo‘ladi. Harorat kechasi 0–5 daraja iliq, ayrim joylarda 2 daraja sovuqqacha tushishi mumkin, kunduzi esa 12–17 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida ham havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Ayrim joylarda tuman tushishi ehtimoli bor.
Shamol sharqdan g‘arbga yo‘nalishini o‘zgartirib, 5–10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi esa 8–13 daraja iliq bo‘lishi mumkin.
Tog‘li hududlarda 1–3-dekabr kunlari havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchilik kutilmaydi. 4-dekabr kuni ayrim joylarda yomg‘ir yoki qor yog‘ishi ehtimoli bor.
Shamolning tezligi 7–12 m/s bo‘lib, yo‘nalishi sharqdan g‘arbga o‘zgaradi. Harorat kechasi 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi esa 5–10 daraja iliq bo‘ladi.

В начале декабря погода будет спокойной и стабильной
Центр гидрометеорологической службы Республики Узбекистан (Узгидромет) опубликовал прогноз погоды на 1–4 декабря по всей стране. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эти дни совпадают с началом зимнего сезона, и ожидается, что погода будет в основном спокойной и стабильной. В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области погода будет переменчивой, осадков не ожидается.
Ветер изменит направление с востока на запад, скорость составит 7–12 м/с. Температура ночью будет от 0 до -5 градусов, днем — от 7 до 12 градусов тепла.
К 4 декабря ночью температура может опуститься до 0–5 градусов мороза, днем — до 3–8 градусов тепла. В Бухарской и Навоийской областях погода также будет переменчивой, осадков не ожидается.
Скорость ветра будет в диапазоне 7–12 м/с, направление изменится с востока на запад. Температура ночью от -2 до +3 градусов, днем около 10–15 градусов тепла.
Днем 4 декабря температура может понизиться до 8–13 градусов. В Ташкентской, Самаркандской, Сырдарьинской и Джизакской областях с 1 по 3 декабря осадков не ожидается.
Однако 4 декабря в некоторых районах возможен дождь. Ветер изменит направление с востока на запад, скорость составит 7–12 м/с.
Температура ночью будет от -2 до +3 градусов, днем — 10–15 градусов тепла. Ночью 4 декабря ожидается температура от 0 до 5 градусов тепла, днем — 8–13 градусов тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода будет переменчивой, осадков не ожидается. Только 4 декабря в некоторых районах возможен дождь.
Скорость ветра составит около 7–12 м/с. Температура ночью от 0 до 5 градусов тепла, в некоторых местах может опуститься до -2 градусов, днем — 12–17 градусов тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода также будет переменчивой, осадков не ожидается. В некоторых местах возможен туман.
Ветер изменит направление с востока на запад, скорость составит 5–10 м/с. Температура ночью от -2 до +3 градусов, днем — 8–13 градусов тепла.
В горных районах с 1 по 3 декабря погода будет переменчивой, осадков не ожидается. 4 декабря в некоторых местах возможен дождь или снег.
Скорость ветра составит 7–12 м/с, направление изменится с востока на запад. Температура ночью от -2 до +3 градусов, днем — 5–10 градусов тепла.