1-dekabr kuni O‘zbekistonda iliq ob-havo kutilmoqda
O‘zbekiston Respublikasi hududida 1-dekabr kuni ob-havo asosan quruq va iliq bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zgidromet xabar berdi. Toshkent shahrida havo harorati kunduz kunlari +13 darajagacha ko‘tarilishi mumkin.
Janubiy viloyatlarda esa harorat +17 darajagacha yetishi kutilmoqda. Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm viloyati va Farg‘ona vodiysida kechalari harorat -5 darajagacha pasayishi ehtimoli bor.
Ushbu hududlarda ayrim joylarda tuman tushishi mumkin. Kunduzgi harorat esa +8 dan +13 darajagacha bo‘lishi taxmin qilinmoqda.
Samarqand, Buxoro va Navoiy kabi markaziy viloyatlarda kunduzgi harorat +10 dan +15 darajagacha bo‘lishi kutilmoqda. Tog‘li hududlarda ham yog‘ingarchilik kuzatilmaydi va sovuq bo‘lishi kutilmayapti.

1 декабря в Узбекистане ожидается теплая погода
На территории Республики Узбекистан 1 декабря ожидается преимущественно сухая и теплая погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Узгидромет. В Ташкенте температура воздуха днем может подняться до +13 градусов.
В южных регионах температура ожидается до +17 градусов. В Республике Каракалпакстан, Хорезмской области и Ферганской долине ночью температура может опуститься до -5 градусов.
В этих регионах в некоторых местах возможен туман. Дневная температура прогнозируется от +8 до +13 градусов.
В центральных областях, таких как Самарканд, Бухара и Навои, дневная температура ожидается от +10 до +15 градусов. В горных районах осадков не ожидается, и холодной погоды не предвидится.