3 dekabr: tuman, quruq ob-havo va iliq kunlar
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi (O‘zgidromet)ning ma’lumotiga ko‘ra, 3 dekabr kuni mamlakatning ayrim hududlarida tuman tushishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Xususan, bu holat Farg‘ona vodiysi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Toshkent, Samarqand va Buxoro viloyatlarida kuzatilishi mumkin. Shu bilan birga, ushbu kun davomida yog‘ingarchilik bo‘lishi ehtimoli yo‘q.
Ob-havo harorati bo‘yicha eng iliq kunlar Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida bo‘lishi kutilmoqda. Bu hududlarda kunduzi harorat +13°C dan +18°C gacha ko‘tarilishi mumkin.
Eng sovuq tungi harorat esa Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlarida kuzatiladi. Bu joylarda harorat -4°C dan +1°C gacha pasayishi mumkinligi aytilmoqda.
Toshkent shahrida esa kunduzi harorat +13°C dan +15°C gacha, tunda esa 0°C dan +2°C gacha tushishi kutilmoqda. Umuman olganda, ob-havo quruq va nisbatan iliq bo‘lishi rejalashtirilgan.

3 декабря: туман, сухая погода и тёплые дни
По данным Центра гидрометеорологической службы Республики Узбекистан (Узгидромет), 3 декабря в некоторых районах страны ожидается туман. Об этом сообщает Zamin.uz.
В частности, это явление может наблюдаться в Ферганской долине, Республике Каракалпакстан, Ташкентской, Самаркандской и Бухарской областях. При этом в течение дня осадков не ожидается.
Самые тёплые дни по температуре воздуха прогнозируются в Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях. В этих регионах дневная температура может подняться от +13°C до +18°C.
Самая холодная ночная температура ожидается в Республике Каракалпакстан и Хорезмской области. Здесь температура может опуститься от -4°C до +1°C.
В городе Ташкент днём температура ожидается от +13°C до +15°C, ночью — от 0°C до +2°C. В целом погода будет сухой и относительно тёплой.