2025-2026 o‘quv yili qishki ta’til sanalari e’lon qilindi
2025-2026 o‘quv yili uchun umumiy o‘rta ta’lim maktablarida qishki ta’til sanalari ma’lum qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligining ma’lumotiga ko‘ra, qishki ta’til 28-dekabrdan boshlanadi. Ammo boshlang‘ich sinf o‘quvchilari (1-4 sinflar) uchun ta’til bir kun oldin, ya’ni 27-dekabrda boshlanadi.
Qishki ta’tilning umumiy davomiyligi 14 kalendar kunni tashkil etadi. Ta’til 2026-yilning 10-yanvarida yakunlanadi.
2026-yilning 11-yanvari dam olish kuniga to‘g‘ri kelgani sababli, uchinchi chorak darslari 12-yanvardan boshlanadi. Bu yilgi ta’til jadvali o‘quvchilar va o‘qituvchilar uchun qulay tarzda tuzilgan.
Bu orqali maktablar o‘quv jarayonidagi sifatni saqlab qolish hamda kelgusidagi yutuqlarga erishishga intilishmoqda. Mazkur ta’til o‘quvchilar uchun nafaqat dam olish, balki keyingi bosqichlarda o‘zlarini yaxshi tayyorlash uchun ham imkoniyat yaratadi.

2025-2026 учебный год даты зимних каникул объявлены
Объявлены даты зимних каникул для общеобразовательных школ на 2025-2026 учебный год. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации Министерства дошкольного и школьного образования, зимние каникулы начинаются 28 декабря. Однако для учеников начальных классов (1-4 классы) каникулы начинаются на один день раньше, то есть 27 декабря.
Общая продолжительность зимних каникул составляет 14 календарных дней. Каникулы заканчиваются 10 января 2026 года.
Поскольку 11 января 2026 года приходится на выходной день, занятия третьей четверти начинаются 12 января. Расписание каникул в этом году составлено удобно для учеников и учителей.
Таким образом, школы стремятся сохранить качество учебного процесса и достичь будущих успехов. Эти каникулы предоставляют ученикам возможность не только отдохнуть, но и хорошо подготовиться к следующим этапам обучения.