Dam olish kunlari ob-havo o‘zgaruvchan bo‘ladi
O‘zgidromet xizmati ma’lumotiga ko‘ra, dam olish kunlari O‘zbekiston hududlarida ob-havo o‘zgaruvchan bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ib, keyinchalik qorga aylanishi mumkin. Mutaxassislarning ta’kidlashicha, bu holat mavsumiy o‘zgarishlar bilan bog‘liq.
Shanba va yakshanba kunlari havo harorati kechasi 0…-5 daraja sovuq, kunduz kunlari esa 0…+5 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda. Shamol g‘arbdan o‘rtacha tezlikda esadi, ba’zi joylarda tuman tushishi ehtimoli mavjud.
Tog‘li hududlarda esa vaqti-vaqti bilan qor yog‘ishi va qor ko‘chishi xavfi saqlanib qoladi. Toshkent shahrida dam olish kunlari havo nisbatan barqaror bo‘ladi.
Shanba kuni kechasi va ertalab qor yog‘ishi, kunduz esa yog‘ingarchilik kuzatilmasligi kutilmoqda. Yakshanba kuni kechasi va erta tongda yengil qor yog‘ishi mumkin, kun davomida esa havo ochiq bo‘ladi.
Harorat kechasi va kunduzi 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha bo‘lishi taxmin qilinmoqda. Sinoptiklar haydovchilar va sayohatchilarni ehtiyot choralariga rioya qilishga chaqirmoqda.

В выходные дни погода будет переменчивой
По данным службы Узгидромет, в выходные дни в регионах Узбекистана ожидается переменчивая погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
В некоторых районах возможен дождь, который затем может перейти в снег. По словам специалистов, это связано с сезонными изменениями.
В субботу и воскресенье температура воздуха ночью будет от 0 до -5 градусов, днем — от 0 до +5 градусов тепла. Ветер будет дуть со средней скоростью с запада, в некоторых местах возможен туман.
В горных районах время от времени ожидается снегопад и сохраняется риск схода лавин. В Ташкенте в выходные дни погода будет относительно стабильной.
В ночь и утро субботы ожидается снег, днем осадков не предвидится. В ночь и раннее утро воскресенья возможен легкий снег, в течение дня погода будет ясной.
Температура ночью и днем прогнозируется от 2 градусов мороза до 3 градусов тепла. Синоптики призывают водителей и путешественников соблюдать меры предосторожности.