Yo‘nalishli taksilar uchun 113 yo‘nalishga tender e’lon qilindi
O‘zbekistonda yo‘nalishli taksilar uchun 113 ta yo‘nalishga ochiq elektron tender e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Transport vazirligi ma’lum qildi. Vazirlikning ta’kidlashicha, tender tanloviga chiqarilgan barcha yo‘nalishlar (M1) yo‘nalishli taksilar uchun mo‘ljallangan.
Ushbu ochiq elektron tanlov 2026 yil 17 yanvar kuni soat 14:00 da o‘tkaziladi. Tender g‘oliblari shahar ichida, shaharlar atrofi va viloyatlar ichidagi hamda viloyatlararo yo‘nalishlarda yo‘lovchi tashish huquqini qo‘lga kiritishadi.
Bu esa transport sohasida raqobatni oshirib, xizmat sifatini yaxshilashga xizmat qiladi. Tenderda ishtirok etmoqchi bo‘lgan talabgorlar o‘z takliflarini e-tender.uztrans.uz axborot tizimi orqali taqdim etishlari kerak.

Для маршрутных такси объявлен тендер на 113 маршрутов
В Узбекистане объявлен открытый электронный тендер на 113 маршрутов для маршрутных такси. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщило Министерство транспорта. По словам министерства, все маршруты, выставленные на тендер (М1), предназначены для маршрутных такси.
Данный открытый электронный конкурс состоится 17 января 2026 года в 14:00. Победители тендера получат право перевозки пассажиров внутри города, в пригородных и областных маршрутах, а также на межобластных направлениях.
Это повысит конкуренцию в транспортной сфере и улучшит качество услуг. Заявители, желающие участвовать в тендере, должны подать свои предложения через информационную систему e-tender.uztrans.uz.
Заявки принимаются до 14:00 16 января 2026 года. Этот процесс организован в электронном виде с целью обеспечения открытости и прозрачности.