Bu haqda Energetika vazirligi rasmiy ma’lumot berdi. Mazkur e’lon ijtimoiy tarmoqlarda turli muhokamalarga sabab bo‘ldi.
Ayrim foydalanuvchilar ushbu ish rejimining doimiyligini taxmin qilishdi. Biroq, vazirlik vakillari tomonidan ma’lum qilinishicha, metan gaz quyish shoxobchalarining to‘liq ishlashi faqat bugungi kun uchun belgilangan va vaqtinchalik chora hisoblanadi.
Ushbu tartib doimiy emas va faqat 22-dekabr kuni bilan cheklangan. Avvalroq, O‘zbekistonda metan gaz quyish shoxobchalari faoliyatiga ayrim cheklovlar joriy etilgani haqida xabar berilgan edi.
Toshkent shahrida joylashgan 78 ta shoxobcha odatda ertalab soat 06:00 dan kechki 23:00 gacha ishlashi belgilangan. Shu bilan birga, jamoat transportining uzluksiz harakatlanishini ta’minlash maqsadida 21 ta shoxobcha kechasi ham faoliyat yuritib, avtobus va boshqa transport vositalarini yoqilg‘i bilan ta’minlaydi.

Метановые ответвления сегодня работают в обычном режиме
Сегодня, 22 декабря, с 10:00 до 16:00 все метановые заправочные станции на территории республики будут работать в обычном режиме. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом официально сообщил Министерство энергетики. Это объявление вызвало различные обсуждения в социальных сетях.
Некоторые пользователи предположили, что такой режим работы будет постоянным. Однако, по информации представителей министерства, полная работа метановых заправочных станций установлена только на сегодняшний день и является временной мерой.
Этот режим не является постоянным и ограничен только 22 декабря. Ранее сообщалось о введении некоторых ограничений в работе метановых заправочных станций в Узбекистане.
В Ташкенте 78 станций обычно работают с 06:00 до 23:00. При этом, для обеспечения непрерывного движения общественного транспорта, 21 станция работает ночью, обеспечивая топливом автобусы и другие транспортные средства.