24-dekabr: O‘zbekistonda havo ochiq, ba’zi joylarda tuman.
24-dekabr kuni O‘zbekiston hududlarida ob-havo asosan yog‘ingarchiliksiz bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
“O‘zgidromet” ma’lumotiga ko‘ra, osmon o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim hududlarda tuman tushishi ehtimoli bor. Toshkent shahrida havo ochiq va o‘zgaruvchan bo‘ladi.
Yog‘ingarchilik kutilmaydi, lekin kechasi va ertalab tuman kuzatilishi mumkin. Shamol sharqdan 3–8 m/s tezlikda esadi.
Harorat kechasi 1 daraja sovuqdan 1 daraja iliqqacha, kunduzi esa 6–8 daraja iliq bo‘ladi. Toshkent viloyatida ham shunga o‘xshash ob-havo kuzatiladi.
Ayrim joylarda tuman tushishi mumkin. Harorat kechasi 3 daraja sovuqdan 2 daraja iliqqacha, kunduzi 5–10 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchiliksiz bo‘lib, ba’zi joylarda tuman kuzatilishi mumkin. Shamol shimoli-sharqdan 7–12 m/s tezlikda esadi.
Kechasi harorat 1–6 daraja sovuq, kunduzi esa 2–7 daraja iliq bo‘ladi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Kechasi havo 3 daraja sovuqdan 2 daraja iliqqacha, kunduzi esa 7–12 daraja iliq bo‘ladi. Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida ham havo ochiq va o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim joylarda tuman tushishi ehtimoli bor.
Kechasi harorat 3 daraja sovuqdan 2 daraja iliqqacha, ba’zi joylarda esa 5–7 daraja sovuq bo‘ladi. Kunduzi harorat 5–10 daraja iliqni tashkil qiladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ham yog‘ingarchilik kutilmaydi. Kechasi havo 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi esa 7–12 daraja iliq bo‘lishi prognoz qilinmoqda.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgaruvchan va yog‘ingarchiliksiz bo‘ladi. Ayrim joylarda tuman tushishi mumkin.
Kechasi harorat 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi esa 3–8 daraja iliq bo‘ladi. Tog‘ oldi va tog‘li hududlarda havo ochiq bo‘lib, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi.
Ayrim joylarda tuman tushishi ehtimoli bor. Kechasi harorat 8–13 daraja sovuq, kunduzi esa 0–5 daraja sovuq bo‘lishi kutilmoqda.

24 декабря: В Узбекистане ясная погода, в некоторых местах туман.
24 декабря в регионах Узбекистана ожидается преимущественно безосадочная погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным «Узгидромета», небо будет переменной облачности, в некоторых районах возможен туман. В Ташкенте погода будет ясной и переменной.
Осадков не ожидается, но ночью и утром возможен туман. Ветер будет дуть с востока со скоростью 3–8 м/с.
Температура ночью от 1 градуса мороза до 1 градуса тепла, днем от 6 до 8 градусов тепла. В Ташкентской области ожидается похожая погода.
В некоторых местах возможен туман. Температура ночью от 3 градусов мороза до 2 градусов тепла, днем от 5 до 10 градусов тепла.
В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области погода переменная, без осадков, в некоторых местах возможен туман. Ветер будет дуть с северо-востока со скоростью 7–12 м/с.
Ночью температура от 1 до 6 градусов мороза, днем от 2 до 7 градусов тепла. В Бухарской и Навоийской областях осадков не ожидается.
Ночью температура от 3 градусов мороза до 2 градусов тепла, днем от 7 до 12 градусов тепла. В Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях погода будет ясной и переменной, в некоторых местах возможен туман.
Ночью температура от 3 градусов мороза до 2 градусов тепла, в некоторых местах от 5 до 7 градусов мороза. Днем температура составит от 5 до 10 градусов тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях осадков не ожидается. Ночью температура от 2 градусов мороза до 3 градусов тепла, днем от 7 до 12 градусов тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода будет переменной и без осадков. В некоторых местах возможен туман.
Ночью температура от 2 градусов мороза до 3 градусов тепла, днем от 3 до 8 градусов тепла. В предгорных и горных районах погода ясная, осадков не ожидается.
В некоторых местах возможен туман. Ночью температура от 8 до 13 градусов мороза, днем от 0 до 5 градусов мороза.