2026-yilda Yangi yil uchun 5 kun dam beriladi
Prezident qarori loyihasiga ko‘ra, 2025-yilning 31-dekabridan 2026-yilning 4-yanvariga qadar ketma-ket besh kun dam olish kuni bo‘lishi rejalashtirilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu qaror mamlakat aholisiga Yangi yil bayramini tinch va maroqli o‘tkazish imkonini yaratadi. Qaror rasman tasdiqlangandan so‘ng, uning ijrosiga oid qo‘shimcha ma’lumotlar e’lon qilinadi.
Jumladan, davlat va nodavlat tashkilotlari, ta’lim muassasalari hamda boshqa sohalar uchun dam olish kunlarining tartibi aniq belgilab beriladi. Shuningdek, bu masalaga oid barcha rasmiy yangiliklar va e’lonlar televideniye va matbuot orqali keng ommaga yetkaziladi.
Fuqarolarga ushbu davrda ish va shaxsiy rejalari uchun oldindan tayyorgarlik ko‘rish tavsiya etiladi. Mazkur qaror mamlakat fuqarolari uchun qulaylik yaratish va bayramni yanada mazmunli o‘tkazish maqsadida ishlab chiqilgan.