Turizm qo‘mitasiga Abdulaziz Aqqulov rahbar bo‘ldi
Ekologiya va iqlim o‘zgarishi vazirligi qoshida faoliyat yurituvchi Turizm qo‘mitasiga yangi rahbar tayinlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Prezident matbuot xizmatining xabariga ko‘ra, mazkur lavozimga Abdulaziz Aqqulov tayinlandi. Avvalgi rahbar Umid Shodiyev boshqa ishga o‘tishi sababli o‘z vazifasidan ozod etilgan.
Hozircha uning kelgusi faoliyati haqida rasmiy ma’lumot berilmagan. Abdulaziz Aqqulov 1985 yilda Jizzax viloyatida tug‘ilgan.
U Toshkent davlat iqtisodiyot universitetini tamomlagan. Mehnat faoliyati davomida Turizm va sport vazirining o‘rinbosari, shuningdek, Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari lavozimlarida ishlagan.
Yangi tayinlovga qadar esa O‘zbekistonning Birlashgan Arab Amirliklaridagi favqulodda va muxtor elchisi sifatida faoliyat yuritgan. Eslatib o‘tamiz, Turizm qo‘mitasi 2023 yil iyul oyida tashkil etilgan.

Туристический комитет возглавил Абдулазиз Аккулов
В Туризм комитет при Министерстве экологии и изменения климата назначен новый руководитель. Об этом сообщает Zamin.uz.
По сообщению пресс-службы Президента, на эту должность назначен Абдулазиз Аккулов. Предыдущий руководитель Умид Шодиев освобожден от должности в связи с переходом на другую работу.
Пока официальной информации о его дальнейшей деятельности не предоставлено. Абдулазиз Аккулов родился в 1985 году в Джизакской области.
Он окончил Ташкентский государственный экономический университет. В ходе трудовой деятельности работал заместителем министра туризма и спорта, а также первым заместителем председателя Государственного комитета по развитию туризма.
До нового назначения он работал чрезвычайным и полномочным послом Узбекистана в Объединенных Арабских Эмиратах. Напомним, Туризм комитет был создан в июле 2023 года.