26 dekabr: O‘zbekistonda sovuq va tumanli ob-havo kutilmoqda
26 dekabr kuni O‘zbekistonda havo harorati pasayib, sovuq ob-havo qayd etilishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘zgidromet shu kun uchun ob-havo prognozini e’lon qildi. Respublikaning turli hududlarida havo salqin bo‘lib, ayrim joylarda yog‘ingarchilik kuzatilishi mumkin.
Toshkent shahrida osmon o‘zgaruvchan bo‘ladi, ertalab qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli bor. Shamol sharqdan sekundiga 3–8 metr tezlikda esadi.
Harorat kechasi va kunduzi 3–5 daraja iliq atrofida bo‘ladi. Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatida ayrim joylarda qor yog‘ishi va tuman tushishi mumkin.
Shamol sharqdan 7–12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 5–10 daraja sovuq, kunduzi esa 3 daraja sovuqdan 2 daraja iliqqacha bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida yog‘ingarchilik kutilmaydi, ammo Navoiyda ayrim joylarda qor yog‘ishi mumkin. Ba’zi hududlarda tuman kuzatiladi.
Harorat kechasi 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi esa 2–7 daraja iliq bo‘ladi. Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida yog‘ingarchilik bo‘lmaydi, faqat Toshkent viloyatining ayrim joylarida yomg‘ir yog‘ishi mumkin.
Ayrim joylarda tuman tushishi ehtimoli bor. Harorat kechasi 0–5 daraja iliq, kunduzi esa 2–7 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ob-havo barqaror bo‘lib, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Harorat kechasi 0–5 daraja iliq, kunduzi 6–11 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida ham yog‘ingarchilik kutilmaydi. Ayrim joylarda tuman kuzatilishi mumkin.
Harorat kechasi 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi esa 3–8 daraja iliq bo‘ladi. Tog‘oldi va tog‘li hududlarda ayrim joylarda qor yog‘ishi va tuman tushishi mumkin.

26 декабря: В Узбекистане ожидается холодная и туманная погода
26 декабря в Узбекистане ожидается понижение температуры и холодная погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
Озгидромет опубликовал прогноз погоды на этот день. В различных регионах республики будет прохладно, в некоторых местах возможны осадки.
В Ташкенте небо будет переменной облачности, утром возможен кратковременный дождь. Ветер будет дуть с востока со скоростью 3–8 метров в секунду.
Температура ночью и днем будет около 3–5 градусов тепла. В Каракалпакстане и Хорезмской области в некоторых местах возможен снег и туман.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7–12 метров в секунду. Температура ночью составит от 5 до 10 градусов мороза, днем — от 3 градусов мороза до 2 градусов тепла.
В Бухарской и Навоийской областях осадков не ожидается, но в Навоийской области в некоторых местах возможен снег. В некоторых районах будет туман.
Температура ночью от 2 градусов мороза до 3 градусов тепла, днем — от 2 до 7 градусов тепла. В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях осадков не будет, только в некоторых местах Ташкентской области возможен дождь.
В некоторых местах возможен туман. Температура ночью 0–5 градусов тепла, днем — 2–7 градусов тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода будет стабильной, осадков не ожидается. Температура ночью 0–5 градусов тепла, днем 6–11 градусов тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях также осадков не ожидается. В некоторых местах возможен туман.
Температура ночью от 2 градусов мороза до 3 градусов тепла, днем — 3–8 градусов тепла. В предгорных и горных районах в некоторых местах возможен снег и туман.