Andijonda avtobus yo‘lkirasi faqat naqdsiz to‘lanadi
Andijon shahrida 2026-yil 1-yanvardan boshlab avtobuslarda yo‘lkira faqat naqdsiz shaklda amalga oshiriladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Transport vazirligi axborot berdi. Ushbu yangilik yo‘lovchilarga zamonaviy to‘lov tizimidan foydalanish imkoniyatini beradi.
Naqdsiz to‘lov narxi 2100 so‘mni tashkil qiladi. Yo‘lovchilar yo‘lkirani bank kartalari, mobil ilovalar yoki maxsus ATTO kartalari orqali to‘lashi mumkin.
Naqd pulda to‘lashni afzal ko‘ruvchilar uchun esa 3000 so‘m qiymatdagi bir martalik QR-chiptalar joriy qilinadi. Ushbu chiptalarni avtobus bekatlarida joylashgan savdo nuqtalari, shuningdek, Paynet, MultiPay va Oson infokiosklaridan xarid qilish mumkin bo‘ladi.
Mutasaddilar aholiga vaqt va mablag‘ni tejash maqsadida elektron to‘lov tizimidan foydalanishni tavsiya etmoqda. Ushbu yangilik nafaqat qulaylik, balki transport xizmatlarini yanada samarali tashkil etishga yordam beradi.

В Андижане проезд в автобусе оплачивается только безналичным способом
В городе Андижан с 1 января 2026 года проезд в автобусах будет осуществляться только безналичным способом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщило Министерство транспорта. Эта новость предоставляет пассажирам возможность использовать современную систему оплаты.
Стоимость безналичной оплаты составляет 2100 сумов. Пассажиры могут оплачивать проезд банковскими картами, мобильными приложениями или специальными картами ATTO.
Для тех, кто предпочитает платить наличными, будут введены одноразовые QR-билеты стоимостью 3000 сумов. Эти билеты можно будет приобрести в торговых точках, расположенных на автобусных остановках, а также через Paynet, MultiPay и инфокиоски Oson.
Ответственные лица рекомендуют населению использовать электронную систему оплаты с целью экономии времени и средств. Эта новость не только обеспечивает удобство, но и способствует более эффективной организации транспортных услуг.