Dam olish kunlari iliq, ba’zi joylarda yomg‘ir bo‘ladi
O‘zgidromet xizmati ma’lumotlariga ko‘ra, dam olish kunlarida ob-havo holati biroz o‘zgaruvchan bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
27-dekabr, shanba kuni respublikaning aksar hududlarida yog‘ingarchiliksiz ob-havo saqlanadi. Faqat Qoraqalpog‘istonning ayrim hududlarida yomg‘ir yoki qor yog‘ishi ehtimoli bor.
Yakshanba kuni esa Buxoro, Navoiy, Toshkent, Samarqand, Jizzax, Sirdaryo va Qashqadaryo viloyatlarining ayrim hududlarida yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Tog‘li hududlarda yog‘ingarchilik yomg‘ir va qor shaklida kuzatiladi.
Qolgan hududlarda havo quruq bo‘lib qoladi. Havo harorati shanba kuni kunduzi 7–12 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Yakshanba kuni esa harorat biroz ko‘tarilib, 10–13 darajagacha iliq bo‘ladi. Kechasi esa harorat 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha o‘zgarishi mumkin.
Shamolning tezligi 7–12 metr/soniyani tashkil etadi, ayrim joylarda tuman tushishi ehtimoli bor. Toshkent shahrida shanba kuni yog‘ingarchilik bo‘lmaydi.
Yakshanba kuni esa kunning ikkinchi yarmida yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli mavjud. Umuman olganda, dam olish kunlari iliq ob-havo bo‘ladi, ammo ayrim hududlarda qisqa muddatli yomg‘ir kuzatilishi mumkin.

Выходные будут тёплыми, в некоторых местах ожидается дождь
По данным службы Узгидромет, в выходные ожидается некоторое изменение погодных условий. Об этом сообщает Zamin.uz.
27 декабря, в субботу, в большинстве регионов республики сохранится безосадочная погода. Только в некоторых районах Каракалпакстана возможен дождь или снег.
В воскресенье в отдельных районах Бухарской, Навоийской, Ташкентской, Самаркандской, Джизакской, Сырдарьинской и Кашкадарьинской областей возможен дождь. В горных районах осадки будут в виде дождя и снега.
В остальных регионах погода останется сухой. Температура воздуха в субботу днем ожидается от +7 до +12 градусов.
В воскресенье температура немного повысится и составит от +10 до +13 градусов. Ночью температура может колебаться от -2 до +3 градусов.
Скорость ветра составит 7–12 метров в секунду, в некоторых местах возможен туман. В Ташкенте в субботу осадков не ожидается.
В воскресенье во второй половине дня возможен дождь. В целом, в выходные будет теплая погода, но в некоторых районах возможны кратковременные дожди.