29-dekabrda O‘zbekistonda ob-havo o‘zgaruvchan bo‘ladi
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi (“O‘zgidromet”) ma’lumotlariga ko‘ra, 29-dekabr kuni mamlakatning bir qator hududlarida ob-havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim joylarda yog‘ingarchilik kuzatiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Toshkent shahrida kechasi yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli bor, kunduzi esa havo asosan quruq bo‘lib saqlanadi. Shamol g‘arbdan esib, tezligi 5–10 m/s atrofida bo‘ladi.
Harorat kechasi 6–8 daraja iliq, kunduzi esa 15–17 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda. Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi va tuman tushishi ehtimoli mavjud.
Bu hududlarda kechasi harorat 0–5 daraja iliq, kunduzi 5–10 daraja iliq bo‘ladi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘ishi kutilmoqda.
Samarqand va Qashqadaryo viloyatlarida esa kunduzi, ayniqsa ikkinchi yarmida yog‘ingarchilik kuzatilishi mumkin. Ushbu hududlarda kunduzgi harorat 13–20 daraja iliq bo‘lishi prognoz qilinmoqda.
Sirdaryo, Jizzax, Surxondaryo, shuningdek, Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida ob-havo asosan yog‘ingarchiliksiz bo‘lib, ertalab ayrim joylarda tuman kuzatilishi mumkin. Respublikaning tog‘oldi va tog‘li hududlarida esa vaqti-vaqti bilan yomg‘ir va qor yog‘ishi kutilmoqda.
Ayrim joylarda yog‘ingarchilik kuchli bo‘lishi mumkin. Shamol g‘arbdan esib, ba’zi hududlarda uning tezligi oshishi prognoz qilinmoqda.

29 декабря в Узбекистане погода будет переменчивой
По данным Центра гидрометеорологической службы Республики Узбекистан («Узгидромет»), 29 декабря в ряде регионов страны ожидается переменная погода с осадками в некоторых местах. Об этом сообщает Zamin.uz.
В Ташкенте ночью возможен дождь, днем погода преимущественно сухая. Ветер будет дуть с запада со скоростью около 5–10 м/с.
Температура ночью ожидается от 6 до 8 градусов тепла, днем — от 15 до 17 градусов тепла. В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области в некоторых местах возможен дождь и туман.
В этих регионах ночью температура составит от 0 до 5 градусов тепла, днем — от 5 до 10 градусов тепла. В Бухарской и Навоийской областях также ожидаются осадки в отдельных местах.
В Самаркандской и Кашкадарьинской областях днем, особенно во второй половине дня, возможны осадки. В этих регионах дневная температура прогнозируется в пределах 13–20 градусов тепла.
В Сырдарьинской, Джизакской, Сурхандарьинской, а также в Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода будет преимущественно без осадков, утром в некоторых местах возможен туман. В предгорных и горных районах республики ожидаются периодические дожди и снег.
В некоторых местах осадки могут быть сильными. Ветер будет дуть с запада, в некоторых районах прогнозируется усиление скорости ветра.