O‘zbekistonda 29-dekabr iliq va qulay bo‘ladi
Ushbu prognoz O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya markazi (O‘zgidromet) tomonidan taqdim etilgan. Bu haqda upl.uz xabar bermoqda.
29-dekabr kuni mamlakat hududida kunduzgi harorat +15...+17 daraja atrofida bo‘lishi kutilmoqda. Kechasi esa harorat +6...+8 daraja iliq bo‘ladi.
Janubiy viloyatlarda harorat yanada yuqoriroq bo‘lib, kunduzi +20 darajagacha ko‘tarilishi mumkin. Shamol tezligi 5–10 metr/sekund oralig‘ida bo‘lishi prognoz qilinmoqda.
Sinoptiklarning ta’kidlashicha, havo harorati o‘rtacha iliq bo‘lib, kunlar nisbatan qulay kechadi. Shu sababli, fuqarolar ob-havo sharoitlarini inobatga olgan holda o‘z rejalari va kiyinishlariga e’tibor qaratishlari tavsiya etiladi.

В Узбекистане 29 декабря будет тепло и комфортно
Данный прогноз предоставлен Гидрометеорологическим центром Республики Узбекистан (Узгидромет). Об этом сообщает upl.uz.
29 декабря в стране ожидается дневная температура около +15...+17 градусов. Ночью температура будет теплой, около +6...+8 градусов.
В южных регионах температура будет еще выше и днем может подняться до +20 градусов. Ожидается скорость ветра в диапазоне 5–10 метров в секунду.
Синоптики отмечают, что температура воздуха будет умеренно теплой, дни пройдут относительно комфортно. Поэтому гражданам рекомендуется учитывать погодные условия при планировании своих дел и выборе одежды.