29 dekabr: O‘zbekistonda ob-havo o‘zgaruvchan bo‘ladi
"29 dekabr kuni O‘zbekiston hududida ob-havo o‘zgaruvchan bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
«O‘zgidromet» bergan ma’lumotlarga ko‘ra, ayrim joylarda yog‘ingarchilik kuzatilishi, ba’zi hududlarda esa tuman tushishi ehtimoli bor. Toshkent shahrida havo nisbatan iliq bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Ertalab va kechqurun tuman tushishi mumkin, kunduzi esa harorat qish mavsumiga mos yumshoq darajada saqlanadi. Viloyatlarda ob-havo barqaror bo‘lishi kutilmoqda.
Ba’zi hududlarda shamol biroz kuchayishi mumkin. Farg‘ona vodiysida ertalab tuman kuzatilishi mumkin, bu esa haydovchilardan ehtiyotkorlikni talab qiladi.
Janubiy hududlarda kunduzi iliq ob-havo hukm suradi. Tog‘li hududlarda esa harorat salqin bo‘lib, ayrim joylarda yomg‘ir yoki qor aralash yog‘ishi ehtimoli bor.
Yo‘llarda yaxmalak paydo bo‘lishi mumkin, bu esa transport harakati uchun xavf tug‘dirishi mumkin. Umuman olganda, 29 dekabr kuni ob-havo nisbatan sokin bo‘lishi kutilmoqda, ammo ayrim holatlarda diqqat-e’tibor talab qilinadi.
Yangi yil arafasida havo o‘zgarishlari ehtimoli saqlanib qolmoqda."