Sirdaryo va Namanganda yangi hokimlar tayinlandi
Sirdaryo va Namangan viloyatlarida yangi hokimlar tayinlangani haqida rasmiy ma’lumot berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Sirdaryo viloyati Shirin shahri hokimi lavozimiga Kambarova Dilfuza Yigitaliyevna tayinlandi. U ushbu lavozimga tayinlanishidan oldin Xalq bankining Sirdaryo viloyati mintaqaviy markazida Ayollar tadbirkorligini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha mintaqaviy markaz boshlig‘i o‘rinbosari sifatida faoliyat olib borgan.
Namangan viloyatida esa Yangi Namangan tumani hokimi lavozimiga Karabayev Adham Jakbaraliyevich tayinlandi. U avval “Hududiy elektr tarmoqlari” aksiyadorlik jamiyatining Namangan filiali bosh direktori bo‘lib ishlagan.
Shuningdek, Uychi tumani hokimi lavozimiga Abdullayev Muzaffar Abdug‘aniyevich tayinlandi. U bungacha viloyat iqtisodiyot va moliya bosh boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari bo‘lib ishlagan.
Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, yangi tayinlangan hokimlar hududlarning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishini ta’minlash, aholiga sifatli xizmat ko‘rsatish va mahalliy xalqning turmush darajasini oshirishga yo‘naltirilgan vazifalarni bajaradi. Mazkur o‘zgarishlar hududlarda samarali boshqaruv tizimini shakllantirishga xizmat qilishi kutilmoqda.

В Сырдарье и Намангане назначены новые хокимы
Официально сообщено о назначении новых хокимов в Сырдарьинской и Наманганской областях. Об этом сообщает Zamin.uz.
На должность хокима города Ширин Сырдарьинской области назначена Камбарова Дилфуза Йигиталиевна. До назначения на эту должность она работала заместителем руководителя регионального центра поддержки женского предпринимательства в региональном центре Народного банка Сырдарьинской области.
В Наманганской области на должность хокима района Новый Наманган назначен Карабаев Адхам Джакбаралиевич. Ранее он занимал должность генерального директора филиала акционерного общества «Региональные электрические сети» в Намангане.
Кроме того, на должность хокима района Уччи назначен Абдуллаев Музаффар Абдуганиевич. До этого он работал первым заместителем начальника главного управления экономики и финансов области.
Согласно официальным данным, новые назначенные хокимы будут выполнять задачи, направленные на обеспечение социально-экономического развития регионов, предоставление качественных услуг населению и повышение уровня жизни местного населения. Ожидается, что эти изменения будут способствовать формированию эффективной системы управления в регионах.