Yangi yil bayrami munosabati bilan Toshkent metropoliteni faoliyatida vaqtinchalik o‘zgarishlar amalga oshiriladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Toshkent metropoliteni" davlat unitar korxonasi rasmiy ma’lumot berdi. Xususan, bayram kechasi fuqarolarning qulay va xavfsiz harakatlanishini ta’minlash maqsadida metro poyezdlari 31 dekabr kuni soat 05:00 dan 1 yanvar kuni soat 01:00 ga qadar uzluksiz xizmat ko‘rsatadi.
Ushbu chora-tadbirlar Yangi yilni quvonchli va erkin nishonlash imkonini beradi. Shuningdek, bayram munosabati bilan belgilangan qo‘shimcha dam olish kunlarida poyezdlar harakati quyidagicha tashkil etiladi: - 2025 yil 31 dekabr va 2026 yil 2 yanvar kunlari metro poyezdlari shanba kunlari uchun tasdiqlangan jadval asosida harakatlanadi.
- 2026 yil 1 yanvar kuni esa poyezdlar yakshanba kunlari jadvali bo‘yicha qatnaydi. 5 yanvar, dushanba kuni barcha uchun ish kuni hisoblanadi.
Shu sababli, metro harakati odatiy ish kunlari jadvali asosida tashkil etiladi. Yo‘lovchilardan bayram kunlarida belgilangan jadvalni inobatga olgan holda o‘z harakat rejasini oldindan tuzish so‘raladi.

Новый год в Ташкентском метро работает без перерыва
В связи с празднованием Нового года в работе Ташкентского метрополитена будут временные изменения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом официально сообщил государственный унитарный предприятие "Ташкентский метрополитен". В частности, в новогоднюю ночь, с целью обеспечения удобного и безопасного передвижения граждан, метро будет работать непрерывно с 5:00 31 декабря до 1:00 1 января.
Эти меры позволят радостно и свободно отпраздновать Новый год. Также в дополнительные выходные дни, установленные по случаю праздника, движение поездов будет организовано следующим образом: - 31 декабря 2025 года и 2 января 2026 года поезда метро будут курсировать по расписанию, утверждённому для суббот.
- 1 января 2026 года поезда будут ходить по расписанию воскресенья. 5 января, понедельник, считается рабочим днём для всех.
Поэтому движение метро будет организовано по обычному расписанию рабочих дней. Пассажирам рекомендуется заранее планировать свои поездки, учитывая установленное расписание в праздничные дни.