Toshkent metrosi Yangi yil kechasi uzaytirilgan tartibda ishlaydi
Toshkent metropoliteni Yangi yil bayrami munosabati bilan yo‘lovchilarga qulaylik yaratish maqsadida 31 dekabrdan 1 yanvarga o‘tar kechasi uzaytirilgan ish tartibida xizmat ko‘rsatadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shu kuni metro ertalab soat 05:00 dan tungi soat 01:00 gacha ishlashi rejalashtirilgan. Bu haqda kursiv.uz xabar berdi.
Metropoliten ma’lumotiga ko‘ra, 31 dekabr va 2 yanvar kunlari poyezdlar shanba jadvali asosida harakatlanadi. 1 yanvar kuni esa qatnovlar yakshanba grafigi bo‘yicha amalga oshiriladi.
Shu sababli, yo‘lovchilarga safarlarini oldindan rejalashtirish tavsiya etiladi. Bayram kunlarida harakat oralig‘idagi vaqtinchalik o‘zgarishlar sababli qatnov jadvalida o‘zgarishlar bo‘lishi mumkin.
Metro rahbariyati yo‘lovchilardan ushbu o‘zgarishlarni inobatga olib, safarlarini puxta rejalashtirishni so‘radi. Bayram kunlarida metrodan foydalanayotgan yo‘lovchilar uchun qulaylik yaratish maqsadida ushbu chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.