MobiUz xususiylashtirishida investorlar uchun qo‘shimcha vaqt berildi
MobiUz (Universal Mobile Systems) kompaniyasini xususiylashtirish jarayonida uch nafar investorning takliflarini yaxshilash uchun qo‘shimcha vaqt berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu investorlar o‘z takliflarini 2026-yil 23-yanvar kuni soat 23:59 gacha Toshkent vaqti bilan yangilash imkoniyatiga ega. Bu haqda kursiv.uz xabar berdi.
Xususiylashtirish jarayoni doirasida kompaniyadagi davlatga tegishli 100 foiz ulushni xususiy sektorga o‘tkazish rejalashtirilgan. Hozirgi bosqich xalqaro savdolarning yakuniy bosqichidir.
Dastlab, ushbu jarayonga 10 nafar xorijiy investor qiziqish bildirgan, ulardan 7 tasi final bosqichiga o‘tgan. Yakuniy bosqichda esa 6 ta da’vogar o‘z narx takliflarini taqdim qilgan.
Mazkur jarayon xalqaro miqyosda tan olingan Rothschild & Co, KPMG va Deloitte kabi maslahatchi tashkilotlar ishtirokida amalga oshirilmoqda. Xususiylashtirish bo‘yicha barcha ishlar Davlat xususiylashtirish komissiyasi tomonidan tasdiqlangan.

В приватизации MobiUz инвесторам предоставлено дополнительное время
В процессе приватизации компании MobiUz (Universal Mobile Systems) инвесторам предоставлено дополнительное время для улучшения своих предложений. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эти инвесторы имеют возможность обновить свои предложения до 23:59 по ташкентскому времени 23 января 2026 года. Об этом сообщает kursiv.uz.
В рамках процесса приватизации планируется передать 100% государственной доли компании в частный сектор. Текущий этап является заключительным этапом международных торгов.
Изначально в этот процесс проявили интерес 10 иностранных инвесторов, из которых 7 прошли в финальный этап. На заключительном этапе 6 претендентов представили свои ценовые предложения.
Данный процесс осуществляется при участии международно признанных консультантов, таких как Rothschild & Co, KPMG и Deloitte. Все работы по приватизации утверждены Государственной комиссией по приватизации.