Qo‘qondagi tartibsizliklar haqidagi xabarlar rad etildi
Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi Qo‘qon shahrida yuzaga kelgan tartibsizliklar haqidagi xabarlarni rad etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Kursiv.uz xabar berdi. Ichki ishlar boshqarmasi ma’lumotiga ko‘ra, 31-dekabr kuni kechqurun, yarim tunda Qo‘qon shahridagi Charkhi ko‘chasida bir guruh fuqarolar Yangi yilni kutib olish maqsadida yo‘l qatnov qismiga chiqib, feyerverk uchirishgan.
Ushbu vaziyatga huquq-tartibot organlari xodimlari aralashib, tartibni tiklash hamda harakat xavfsizligini ta’minlash uchun zarur choralarni ko‘rishgan. Boshqarma tomonidan hodisa ishtirokchilari aniqlangan va har bir holat yuzasidan tegishli hujjatlar rasmiylashtirilgan.
Shu bilan birga, avtomobilga o‘t qo‘yilgani haqidagi mish-mishlar ham tasdiqlanmagan. Ichki ishlar boshqarmasi fuqarolardan asossiz ma’lumotlarga ishonmaslikni so‘rab, rasmiy manbalarga tayanishni tavsiya qilmoqda.

Сообщения о беспорядках в Коканде опровергнуты
Управление внутренних дел Ферганской области опровергло сообщения о беспорядках в городе Коканд. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщил Kursiv.uz. По данным Управления внутренних дел, вечером 31 декабря, в полночь, группа граждан на улице Чархи в городе Коканд вышла на проезжую часть с целью встречи Нового года и запускала фейерверки.
Сотрудники правоохранительных органов вмешались в ситуацию, приняли необходимые меры для восстановления порядка и обеспечения безопасности движения. Управление установило участников инцидента и оформила соответствующие документы по каждому случаю.
Кроме того, слухи о поджоге автомобиля не подтвердились. Управление внутренних дел просит граждан не доверять необоснованной информации и обращаться к официальным источникам.