Qo‘qondagi tartibsizliklar haqidagi xabarlar rad etildi
Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi Qo‘qon shahrida yuzaga kelgan tartibsizliklar haqidagi xabarlarni rad etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Kursiv.uz xabar berdi. Ichki ishlar boshqarmasi ma’lumotiga ko‘ra, 31-dekabr kuni kechqurun, yarim tunda Qo‘qon shahridagi Charkhi ko‘chasida bir guruh fuqarolar Yangi yilni kutib olish maqsadida yo‘l qatnov qismiga chiqib, feyerverk uchirishgan.
Ushbu vaziyatga huquq-tartibot organlari xodimlari aralashib, tartibni tiklash hamda harakat xavfsizligini ta’minlash uchun zarur choralarni ko‘rishgan. Boshqarma tomonidan hodisa ishtirokchilari aniqlangan va har bir holat yuzasidan tegishli hujjatlar rasmiylashtirilgan.
Shu bilan birga, avtomobilga o‘t qo‘yilgani haqidagi mish-mishlar ham tasdiqlanmagan. Ichki ishlar boshqarmasi fuqarolardan asossiz ma’lumotlarga ishonmaslikni so‘rab, rasmiy manbalarga tayanishni tavsiya qilmoqda.