Yangi yil kunlari Chimyon yo‘lida cheklov joriy etildi
31-dekabrdan 12-yanvargacha Bostanliq tumanidagi tog‘ kurortlariga olib boruvchi yo‘lda vaqtincha bir tomonlama harakat tartibi joriy etildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu choralar Yangi yil bayramlari kunlarida xavfsizlikni ta’minlash va tirbandliklarni kamaytirish maqsadida amalga oshirilgan. Bu haqda Kursiv.uz xabar berdi.
Vaqtinchalik cheklov Toshkent–Chirchiq–Chimyon avtomobil yo‘lining 57–92-kilometrlari oralig‘ida, 4R10 yo‘li bilan kesishgan qismda amal qiladi. Bu o‘zgarishlar Amirsoy, Beldersoy va Chimyon dam olish maskanlariga qatnovchi transport oqimiga tegishlidir.
Avvalroq ba’zi haydovchilar va sayyohlar mazkur yo‘nalishda katta tirbandliklar yuzaga kelayotganini bildirgan edi. Ularning aytishicha, bunday holatlar har yili Yangi yil bayramlari davrida takrorlanadi.
Shu sababli, bu yil tirbandliklarni oldini olish uchun bir tomonlama harakat tartibi joriy etildi. Mazkur chora nafaqat sayyohlarning, balki barcha qatnovchilarning xavfsizligini ta’minlashga xizmat qiladi.