3-yanvar: Ba’zi hududlarda yomg‘ir, tog‘larda qor yog‘adi
3-yanvar, shanba kuni Buxoro, Navoiy, Xorazm viloyatlari va Qoraqalpog‘istonda yog‘ingarchilik kuzatiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ishi, ba’zi joylarda esa qor aralash yog‘in tushishi kutilmoqda. Bu haqda O‘zgidromet xabar berdi, deb yozadi kursiv.uz.
Sinoptiklarning ma’lumotiga ko‘ra, Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ham yog‘ingarchilik ehtimoli mavjud. Respublika bo‘ylab kunduzgi havo harorati +8…+13 daraja atrofida bo‘lishi kutilmoqda.
Toshkent shahrida yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Havo harorati +11…+13 darajagacha ko‘tarilishi mumkin, shamol esa mo‘tadil esadi.
Tog‘li hududlarda esa qor yog‘ishi prognoz qilinmoqda. Shu bilan birga, qor ko‘chkisi xavfi borligi ta’kidlanmoqda.
Tog‘li hududlarda kunduzgi havo harorati +2 darajagacha ko‘tarilishi mumkin. Umuman olganda, 3-yanvar kuni ob-havo hududlarga qarab o‘zgaruvchan bo‘lishi kutilmoqda.

3 января: В некоторых районах дождь, в горах снег
3 января, в субботу, в Бухарской, Навоийской, Хорезмской областях и Каракалпакстане ожидаются осадки. Об этом сообщает Zamin.uz.
В некоторых районах ожидается дождь, в некоторых местах – смешанные осадки с снегом. Об этом сообщает Узгидромет, пишет kursiv.uz.
По данным синоптиков, вероятность осадков также есть в Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях. Дневная температура по республике ожидается около +8…+13 градусов.
В Ташкенте осадков не ожидается. Температура воздуха может подняться до +11…+13 градусов, ветер будет умеренным.
В горных районах прогнозируется снег. При этом отмечается риск схода снежных лавин.
В горных районах дневная температура может подняться до +2 градусов. В целом, 3 января погода ожидается переменчивой в зависимости от региона.