Mirzo Ulug‘bek tumanida ayrim ko‘chalar yopiladi
Toshkent shahrining Mirzo Ulug‘bek tumanida ayrim ko‘chalarda transport harakati vaqtincha cheklanadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda tuman hokimligi ma’lum qildi, deb xabar beradi podrobno.uz. Ma’lum qilinishicha, Sultoniya ko‘chasida qurilish va ta’mirlash ishlari olib borilishi rejalashtirilgan.
Shu sababli 4-yanvar kuni soat 18:00 dan (Toshkent vaqti bilan) 12-yanvarga qadar ushbu ko‘chada avtomobillar harakati vaqtincha to‘xtatiladi. Shuningdek, cheklovlar Sultoniya ko‘chasiga tutash bo‘lgan Shurtepa, Shurtepa 1-tor ko‘chasi va Sultoniya 5-tor ko‘chasiga ham taalluqli bo‘ladi.
Tuman aholisi va haydovchilar ushbu hududga “Buyuk ipak yo‘li” ko‘chasi orqali kirib-chiqishi mumkin. Tuman ma’muriyatining ta’kidlashicha, qurilish ishlari yakunlangach, hududda zamonaviy ko‘rinishga ega, qayta ta’mirlangan yo‘l infratuzilmasi foydalanishga topshiriladi.

В районе Мирзо Улугбек будут закрыты некоторые улицы
В некоторых улицах района Мирзо Улугбек города Ташкента временно ограничат движение транспорта. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил районный хокимият, передает podrobno.uz. Сообщается, что на улице Султония планируется проведение строительных и ремонтных работ.
По этой причине с 18:00 4 января (по ташкентскому времени) до 12 января движение автомобилей на этой улице будет временно приостановлено. Также ограничения коснутся улиц Шуртепа, Шуртепа 1-й переулок и Султония 5-й переулок, прилегающих к улице Султония.
Жители района и водители смогут въезжать и выезжать в этот район через улицу «Великий шелковый путь». По словам администрации района, после завершения строительных работ в этом районе будет введена в эксплуатацию современная, отремонтированная дорожная инфраструктура.