7-yanvar kuni O‘zbekistonda yog‘ingarchilik kutilmaydi
"O‘zgidromet" xizmati 7-yanvar chorshanba kuni O‘zbekiston hududida kutilayotgan ob-havo sharoiti haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, mamlakatda havo asosan o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Kechasi va ertalab ayrim hududlarda tuman tushishi ehtimoli mavjud.
Toshkent shahrida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Ayrim joylarda tuman tushishi mumkin.
Shamol sharqdan 3–8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0–2 daraja sovuq, kunduzi esa 7–9 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Ba’zi joylarda tuman tushishi ehtimoli bor.
Shamol tezligi 7–12 m/s atrofida bo‘ladi. Kechasi harorat 3–8 daraja sovuq, kunduzi esa 0–5 daraja iliq bo‘lishi mumkin.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham havo o‘zgaruvchan va yog‘ingarchiliksiz bo‘ladi. Ayrim joylarda tuman tushishi kutilmoqda.
Shamolning tezligi 7–12 m/s atrofida bo‘ladi. Harorat kechasi 0–5 daraja sovuq, kunduzi 5–10 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent viloyati, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand hududlarida yog‘ingarchilik bo‘lmaydi, lekin ba’zi joylarda tuman kuzatilishi mumkin. Shamol 7–12 m/s tezlikda esadi.
Harorat kechasi 0–5 daraja sovuq, kunduzi esa 5–10 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgaruvchan va yog‘ingarchiliksiz bo‘ladi.
Ayrim joylarda tuman tushishi ehtimoli bor. Shamolning tezligi 7–12 m/s bo‘lishi mumkin.
Harorat kechasi 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi 8–13 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida ham havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi.
Ayrim joylarda tuman tushishi mumkin. Shamol 5–10 m/s tezlikda esadi.
Harorat kechasi 0–5 daraja sovuq, kunduzi esa 2–7 daraja iliq bo‘lishi mumkin. Tog‘oldi va tog‘li hududlarda ham yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Ba’zi joylarda tuman tushishi ehtimoli bor. Shamol 7–12 m/s tezlikda bo‘ladi.
Harorat kechasi 5–10 daraja sovuq, kunduzi esa 0–5 daraja iliq bo‘lishi mumkin. Yanvar oyi prognozlariga ko‘ra, birinchi o‘n kunlikda yog‘ingarchilik ehtimoli past.
Ikkinchi o‘n kunlikda harorat asta-sekin pasayib boradi. Uchinchi o‘n kunlikda esa respublikaning shimoliy hududlarida kechalari harorat 15–20 daraja sovuqqacha tushishi mumkin.

7 января в Узбекистане осадков не ожидается
Служба "Узгидромет" сообщила о погодных условиях, ожидаемых на территории Узбекистана в среду, 7 января. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным службы, в стране ожидается переменная погода без осадков. Ночью и утром в некоторых районах возможен туман.
В Ташкенте погода будет переменной, осадков не ожидается. В отдельных местах возможен туман.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 3–8 м/с. Температура ночью ожидается от 0 до -2 градусов, днем — от 7 до 9 градусов тепла.
В Каракалпакстане и Хорезмской области погода переменная, осадков не ожидается. В некоторых местах возможен туман.
Скорость ветра составит около 7–12 м/с. Ночью температура будет от -3 до -8 градусов, днем — от 0 до 5 градусов тепла.
В Бухарской и Навоийской областях также ожидается переменная погода без осадков. В отдельных местах прогнозируется туман.
Скорость ветра около 7–12 м/с. Температура ночью от 0 до -5 градусов, днем от 5 до 10 градусов тепла.
В Ташкентской области, Сырдарье, Джизаке и Самарканде осадков не ожидается, но в некоторых местах возможен туман. Ветер будет дуть со скоростью 7–12 м/с.
Температура ночью от 0 до -5 градусов, днем от 5 до 10 градусов тепла. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода переменная и без осадков.
В некоторых местах возможен туман. Скорость ветра может достигать 7–12 м/с.
Температура ночью от -2 до +3 градусов, днем от 8 до 13 градусов тепла. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях также ожидается переменная погода без осадков.
В отдельных местах возможен туман. Ветер будет дуть со скоростью 5–10 м/с.
Температура ночью от 0 до -5 градусов, днем от 2 до 7 градусов тепла. В горных и предгорных районах осадков не ожидается.
В некоторых местах возможен туман. Скорость ветра составит 7–12 м/с.
Температура ночью от -5 до -10 градусов, днем от 0 до 5 градусов тепла. Согласно прогнозам на январь, вероятность осадков в первую декаду низкая.
Во вторую декаду температура будет постепенно понижаться. В третью декаду в северных регионах республики ночная температура может опускаться до -15–20 градусов.