17 yoshli Muhammadjon
"Zakovat" intellektual o‘yini 25 yilligi munosabati bilan o‘tkazilgan mavsum finali muhim voqea bilan yakunlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Final davomida eng yaxshi savol muallifi ilk bor avtomobil bilan taqdirlandi. Bu voqea mamlakatda bilim va intellektual yutuqlarga berilayotgan e’tiborning yana bir yorqin namunasi bo‘ldi.
Yilning eng yaxshi bilimdoni deb 17 yoshli Muhammadjon Maxadaliyev topildi. U Alisher Navoiyga oid chuqur va mazmunli savoli bilan hakamlar hay’ati tomonidan yuqori baholandi.
Natijada, Muhammadjon elektromobil krossover sovrindori bo‘ldi. Ushbu mukofot tomoshabinlar va ishtirokchilar orasida katta qiziqish uyg‘otdi.
Muhammadjon Toshkent viloyati Qibray tumanida yashaydi va Toshkent shahridagi Turin politexnika universitetida tahsil oladi. Yoshligiga qaramay, u bilimga bo‘lgan qiziqishi va izlanishlari bilan tengdoshlaridan ajralib turadi.
Uning ushbu muvaffaqiyati ko‘plab yoshlar uchun ilhom manbai bo‘lib xizmat qilmoqda. Mutasaddilar bunday rag‘batlantirishlar yoshlar orasida bilim olishga bo‘lgan intilishni kuchaytirishiga ishonch bildirishmoqda.
Muhammadjon Maxadaliyevning yutug‘i esa O‘zbekistonda intellektual salohiyatga yuqori e’tibor qaratilayotganining yorqin dalilidir.

17-летний Мухаммаджон выиграл электромобиль в "Заковате"
Финал сезона интеллектуальной игры «Заковат», посвящённый 25-летию, завершился важным событием. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе финала автор лучшего вопроса впервые был награждён автомобилем. Это событие стало ещё одним ярким примером внимания, уделяемого в стране знаниям и интеллектуальным достижениям.
Лучшим знатоком года признан 17-летний Мухаммаджон Махадалиев. Его глубокий и содержательный вопрос об Алишере Навои был высоко оценён жюри.
В результате Мухаммаджон стал обладателем электромобильного кроссовера. Эта награда вызвала большой интерес среди зрителей и участников.
Мухаммаджон живёт в районе Кибрай Ташкентской области и учится в Туринском политехническом университете в Ташкенте. Несмотря на юный возраст, он выделяется среди сверстников своим интересом к знаниям и стремлением к исследованиям.
Его успех служит источником вдохновения для многих молодых людей. Ответственные лица выражают уверенность, что такие поощрения усилят стремление молодёжи к получению знаний.
Победа Мухаммаджона Махадалиева является ярким свидетельством высокого внимания, уделяемого интеллектуальному потенциалу в Узбекистане.