1-sinflar uchun fevralda qo‘shimcha ta’til beriladi
O‘zbekistonda 1-sinf o‘quvchilari uchun fevral oyida qo‘shimcha bir haftalik ta’til berilishi rejalashtirilgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 15 martdagi 140-sonli qarorida belgilangan. Ushbu qarorga ko‘ra, 1-sinf o‘quvchilari uchun fevral oyida qo‘shimcha ta’til ajratilishi belgilangan bo‘lib, uning muddati har bir maktabning pedagogik kengashi tomonidan aniqlanadi.
Ya’ni, ta’tilning qaysi haftada bo‘lishi maktabning ichki qarorlariga ko‘ra belgilanadi. Shuningdek, maktablarda qishki ta’til o‘tgan yilning 28 dekabrida boshlangan edi.

Дополнительные каникулы для первоклассников в феврале предоставляются
В Узбекистане для учеников 1 класса планируется дополнительная недельная каникулы в феврале. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это предусмотрено постановлением Кабинета Министров от 15 марта 2017 года №140. Согласно этому постановлению, для учеников 1 класса в феврале выделяется дополнительный отпуск, срок которого определяется педагогическим советом каждой школы.
То есть, в какую неделю будет отпуск, определяется внутренними решениями школы. Также в школах зимние каникулы начались 28 декабря прошлого года.
Поскольку 11 января 2026 года приходится на воскресенье, занятия третьей четверти начнутся 12 января 2026 года. Эта информация реализуется на основе постановлений Кабинета Министров.