«Mening maktabim» loyihasining 2025/2026 o‘quv yiliga oid 2-bosqichi doirasida ovoz berish jarayoni boshlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Iqtisodiyot va moliya vazirligi axborot xizmati xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, ovoz berish 2026-yilning 11-yanvaridan 20-yanvar soat 23:59 gacha davom etadi.
Unda barcha o‘quvchilar ishtirok etishlari mumkin. Loyihalarni shakllantirish bosqichi 2025-yilning 15–24-dekabr kunlari o‘tkazilgan bo‘lib, ushbu bosqichda ishtirokchilar o‘z takliflarini ilgari surishgan.
Keyingi bosqichda, ya’ni 25-dekabrdan 10-yanvargacha eng yaxshi loyihalar saralab olingan va ovoz berish uchun tayyor holga keltirilgan. «Mening maktabim» loyihasida 5-sinfdan 11-sinfgacha bo‘lgan o‘quvchilar ishtirok etishlari mumkin.
Har bir o‘quvchi o‘z maktabi uchun loyiha taklif qilishi yoki mavjud loyihalarga ovoz berishi mumkin. Bu jarayon «Ochiq byudjet» portali orqali amalga oshiriladi.
O‘quvchilar loyihalarni ikki usulda taklif qilishlari mumkin: tayyor loyiha namunalaridan tanlash orqali yoki yangi loyiha shakllantirish orqali. Mazkur loyiha o‘quvchilarning ijodiy fikrlashini rivojlantirish va maktab hayotiga o‘z hissalarini qo‘shish imkonini beradi.

В проекте «Моя школа» началось голосование
В рамках второго этапа проекта «Моя школа» на учебный год 2025/2026 начался процесс голосования. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил информационный отдел Министерства экономики и финансов. Известно, что голосование продлится с 11 января 2026 года до 20 января до 23:59.
В нем могут участвовать все учащиеся. Этап формирования проектов проходил с 15 по 24 декабря 2025 года, на котором участники выдвигали свои предложения.
На следующем этапе, с 25 декабря по 10 января, лучшие проекты были отобраны и подготовлены для голосования. В проекте «Моя школа» могут участвовать учащиеся с 5 по 11 класс.
Каждый ученик может предложить проект для своей школы или проголосовать за существующие проекты. Этот процесс осуществляется через портал «Открытый бюджет».
Ученики могут предлагать проекты двумя способами: выбирая из готовых образцов проектов или создавая новый проект. Этот проект позволяет развивать творческое мышление учащихся и вносить свой вклад в школьную жизнь.