Bugun O‘zbekistonda iliq va quyoshli ob-havo kutilmoqda
O‘zgidromet ma’lumotlariga ko‘ra, Toshkent shahrida bugun havo ochiq va yog‘ingarchilik kutilmaydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Kunduzi harorat 14–16 daraja atrofida bo‘lishi, kechasi esa 3–5 darajagacha pasayishi prognoz qilinmoqda. Bu haqda Kursiv.uz xabar berdi.
Respublikaning boshqa hududlarida ham kun davomida asosan quyoshli va bahorgi iliq ob-havo saqlanib qoladi. Eng yuqori harorat Buxoro, Navoiy, Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida bo‘lib, u yerda harorat 20 darajagacha ko‘tarilishi kutilmoqda.
Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo 18 darajagacha iliq bo‘ladi. Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Farg‘ona vodiysida esa harorat 12 darajagacha yetadi.
Kechasi aksariyat hududlarda harorat +1…+8 daraja atrofida bo‘lishi mumkin. Qoraqalpog‘iston, Xorazm va Farg‘ona vodiysida harorat -3 darajagacha tushishi, Ustyurt platosi va baland tog‘li hududlarda esa -5 darajagacha sovishi ehtimoli mavjud.
Shuningdek, tun va erta tongda ayrim joylarda tuman tushishi kutilmoqda. Bu holat haydovchilarni ehtiyotkor bo‘lishga undaydi.

Сегодня в Узбекистане ожидается теплая и солнечная погода
По данным Узгидромета, сегодня в Ташкенте будет ясная погода без осадков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Днем температура ожидается около 14–16 градусов, ночью понизится до 3–5 градусов. Об этом сообщает Kursiv.uz.
В других регионах республики днем сохранится преимущественно солнечная и теплая весенняя погода. Самая высокая температура ожидается в Бухаре, Навои, Кашкадарье и Сурхандарье, где она поднимется до 20 градусов.
В Самарканде, Джизаке и Сирдарье воздух прогреется до 18 градусов. В Республике Каракалпакстан и Ферганской долине температура достигнет 12 градусов.
Ночью в большинстве районов температура будет около +1…+8 градусов. В Каракалпакстане, Хорезме и Ферганской долине температура может опуститься до -3 градусов, на плато Устюрт и в высокогорных районах возможны похолодания до -5 градусов.
Кроме того, ночью и ранним утром в некоторых местах ожидается туман. Это обстоятельство призывает водителей быть осторожными.