Prezident xavfsizlik va mudofaa masalalarini muhokama qiladi
Bugun, 13-yanvar kuni Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida Prezident huzuridagi Xavfsizlik kengashining kengaytirilgan yig‘ilishi o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu yig‘ilishda mamlakat xavfsizligi va mudofaa sohasidagi masalalar muhokama qilinishi kutilmoqda. Shuningdek, kun tartibida milliy armiyani rivojlantirish, qo‘shinlar faoliyatini boshqarish va muvofiqlashtirish, shuningdek, belgilangan vazifalarning bajarilishini tahlil qilish masalalari ham o‘rin olgan.
Davlat rahbari bugun Mudofaa vazirligi tizimidagi ayrim obyektlar faoliyati bilan ham yaqindan tanishishi rejalashtirilgan. Ushbu tashrif davomida joylardagi sharoit, infratuzilma holati, amalga oshirilayotgan ishlar va kelgusidagi rejalar haqida ma’lumot taqdim etilishi mumkin.
Ta’kidlash joizki, xavfsizlik va mudofaa masalalariga bag‘ishlangan bunday yig‘ilishlar odatda Vatan himoyachilari kuni arafasida o‘tkaziladi. Ushbu tadbirlar mamlakat xavfsizligini ta’minlash va fuqarolar xotirjamligini mustahkamlashga qaratilgan.
Bugungi yig‘ilishning ahamiyati ham aynan shu jihatlar bilan alohida ajralib turadi. Natijalar haqida rasmiy ma’lumotlar keyinchalik e’lon qilinadi.

Президент обсуждает вопросы безопасности и обороны
Сегодня, 13 января, планируется проведение расширенного заседания Совета безопасности при Президенте под председательством Президента Шавката Мирзиёева. Об этом сообщает Zamin.uz.
На данном заседании ожидается обсуждение вопросов безопасности страны и оборонной сферы. Также в повестке дня стоят вопросы развития национальной армии, управления и координации деятельности войск, а также анализа выполнения поставленных задач.
Глава государства сегодня также планирует ознакомиться с деятельностью некоторых объектов в системе Министерства обороны. В ходе этого визита может быть предоставлена информация о местных условиях, состоянии инфраструктуры, выполняемых работах и планах на будущее.
Стоит отметить, что такие заседания, посвящённые вопросам безопасности и обороны, обычно проводятся накануне Дня защитника Отечества. Эти мероприятия направлены на обеспечение безопасности страны и укрепление спокойствия граждан.
Значимость сегодняшнего заседания также выделяется именно этими аспектами. Официальные данные о результатах будут опубликованы позже.