Prezident Buxoroning yangi bosh rejasi bilan tanishdi
Prezident Buxoro shahrining rivojlanishi va uning yangi bosh rejasi bilan tanishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu reja shaharning muhitini zamonaviy va qulay shaklda tashkil etish, turizm va transport infratuzilmasini kengaytirish hamda takomillashtirishga qaratilgan. Loyihada shaharni yanada jozibador qilish va uning salohiyatini oshirish maqsad qilingan.
Mazkur rejaga ko‘ra, Buxoroda kongress-xoll, amfiteatr, kutubxona, fud-xoll, chakana savdo va tijorat obyektlari, shuningdek, yuqori toifali mehmonxonani o‘z ichiga olgan ko‘p funksiyali tarixiy-etnografik bog‘ barpo etilishi rejalashtirilgan. Ushbu bog‘ shaharning madaniy muhitini boyitib, sayyohlar va mahalliy aholi uchun qulay sharoit yaratishga xizmat qiladi.
Reja doirasida shaharning madaniy va turizm salohiyatini oshirishga alohida e’tibor qaratilgan. Shuningdek, aholi va mehmonlar uchun zamonaviy infratuzilma va xizmatlar tashkil etilishi ko‘zda tutilgan.
Ushbu loyiha Buxoroni yanada rivojlantirish va uni xalqaro miqyosda tanitish yo‘lida muhim qadamlardan biri bo‘lishi kutilmoqda.

Президент ознакомился с новым генеральным планом Бухары
Президент ознакомился с развитием города Бухара и его новым генеральным планом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Данный план направлен на организацию городской среды в современном и удобном формате, расширение и совершенствование туристической и транспортной инфраструктуры. В проекте поставлена цель сделать город более привлекательным и повысить его потенциал.
Согласно этому плану, в Бухаре планируется создание многофункционального историко-этнографического парка, включающего конгресс-холл, амфитеатр, библиотеку, фуд-холл, объекты розничной торговли и коммерции, а также гостиницу высокого класса. Этот парк обогатит культурную среду города и создаст комфортные условия для туристов и местных жителей.
В рамках плана особое внимание уделяется повышению культурного и туристического потенциала города. Также предусмотрено создание современной инфраструктуры и услуг для жителей и гостей.
Ожидается, что этот проект станет одним из важных шагов в развитии Бухары и её продвижении на международном уровне.