O‘zbekistonda 17-yanvar kuni yomg‘ir va qor yog‘adi
O‘zgidromet ma’lumotlariga ko‘ra, 17-yanvar kuni O‘zbekistonning ko‘plab hududlarida yomg‘ir va qor yog‘ishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Toshkent shahrida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘ishi va tuman tushishi ehtimoli bor. Shamol sharqdan esib, tezligi sekundiga 3-8 metrni tashkil etadi.
Harorat kechasi va kunduzi +1...+3 daraja iliq bo‘lishi mumkin. Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida ham havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ba’zi joylarda qor yog‘ishi kutilmoqda.
Tuman tushishi ehtimoli mavjud. Shamol sharqdan esib, tezligi sekundiga 7-12 metrga yetadi.
Harorat kechasi -2...-7 daraja sovuq, kunduzi esa -2 daraja sovuqdan +3 darajagacha iliq bo‘lishi mumkin. Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham ba’zi joylarda qor yog‘ishi va tuman kuzatilishi mumkin.
Shamolning tezligi sekundiga 7-12 metrni tashkil etadi. Harorat kechasi 0...-5 daraja sovuq, kunduzi esa 0...+5 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ba’zi joylarda yomg‘ir yoki qor yog‘ishi mumkin. Tuman tushishi ehtimoli bor.
Shamolning tezligi sekundiga 7-12 metr bo‘ladi. Harorat kechasi va kunduzi 0...+5 daraja iliq bo‘lishi mumkin.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ham havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim joylarda yomg‘ir yoki qor yog‘ishi, tuman tushishi kutilmoqda. Shamol sharqdan esib, tezligi sekundiga 7-12 metrga yetadi.
Harorat kechasi -2 daraja sovuqdan +3 darajagacha iliq, kunduzi esa +2...+7 daraja iliq bo‘lishi mumkin. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ba’zi joylarda yomg‘ir yoki qor yog‘ishi mumkin.
Tuman tushishi ehtimoli mavjud. Shamolning tezligi sekundiga 5-10 metrni tashkil etadi.
Harorat kechasi -2 daraja sovuqdan +3 darajagacha iliq, kunduzi esa 0...+5 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda. Respublikaning tog‘li hududlarida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ba’zi joylarda qor yog‘ishi va tuman tushishi ehtimoli bor.
Shamolning tezligi sekundiga 7-12 metrni tashkil etadi. Harorat kechasi va kunduzi 0...-5 daraja sovuq bo‘lishi mumkin.

В Узбекистане 17 января будет дождь и снег
По данным Узгидромета, 17 января в большинстве регионов Узбекистана ожидаются дождь и снег. Об этом сообщает Zamin.uz.
В Ташкенте погода переменчивая, возможен дождь и туман время от времени. Ветер дует с востока со скоростью 3-8 метров в секунду.
Температура ночью и днем может быть от +1 до +3 градусов тепла. В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области также переменчивая погода, в некоторых местах ожидается снег.
Возможен туман. Ветер дует с востока со скоростью до 7-12 метров в секунду.
Температура ночью от -2 до -7 градусов мороза, днем от -2 до +3 градусов тепла. В Бухарской и Навоийской областях также в некоторых местах возможен снег и туман.
Скорость ветра составляет 7-12 метров в секунду. Температура ночью ожидается от 0 до -5 градусов мороза, днем от 0 до +5 градусов тепла.
В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях погода переменчивая, в некоторых местах возможен дождь или снег. Возможен туман.
Скорость ветра будет 7-12 метров в секунду. Температура ночью и днем может быть от 0 до +5 градусов тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях также переменчивая погода, в отдельных местах ожидаются дождь или снег, туман. Ветер дует с востока со скоростью до 7-12 метров в секунду.
Температура ночью от -2 градусов мороза до +3 градусов тепла, днем от +2 до +7 градусов тепла. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода переменчивая, в некоторых местах возможен дождь или снег.
Возможен туман. Скорость ветра составляет 5-10 метров в секунду.
Температура ночью от -2 градусов мороза до +3 градусов тепла, днем от 0 до +5 градусов тепла. В горных районах республики погода переменчивая, в некоторых местах возможен снег и туман.
Скорость ветра составляет 7-12 метров в секунду. Температура ночью и днем может быть от 0 до -5 градусов мороза.