O‘zbekistonda 17-yanvar kuni ob-havo o‘zgaruvchan bo‘ladi
O‘zgidromet xizmati ma’lumotlariga ko‘ra, 17-yanvar kuni O‘zbekiston hududlarida ob-havo o‘zgaruvchan bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Respublikaning ko‘plab hududlarida yomg‘ir va qor yog‘ishi, ayrim joylarda esa tuman tushishi ehtimoli bor. Toshkent shahrida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘ishi mumkin.
Ayrim paytlarda tuman tushishi kutilmoqda. Shamol sharqdan esib, tezligi sekundiga 3–8 metrni tashkil etadi.
Harorat kechasi va kunduzi +1…+3 daraja iliq bo‘lishi prognoz qilinmoqda. Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo beqaror bo‘lishi kutilmoqda.
Ba’zi joylarda qor yog‘ishi va tuman tushishi mumkin. Shamolning tezligi sharqdan 7–12 metr/sekund atrofida bo‘ladi.
Harorat kechasi −2…−7 daraja sovuq, kunduzi −2 darajadan +3 darajagacha iliq bo‘lishi mumkin. Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham ayrim joylarda qor yog‘ishi kutilmoqda.
Tuman saqlanib qolishi ehtimoli bor. Harorat kechasi 0…−5 daraja sovuq, kunduzi 0…+5 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent viloyati, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand hududlarida yomg‘ir-qor yog‘ishi ehtimoldan holi emas. Ayrim joylarda tuman tushishi mumkin.
Harorat kechasi va kunduzi 0…+5 daraja iliq bo‘lishi prognoz qilinmoqda. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ham beqaror ob-havo saqlanadi.
Bu hududlarda yomg‘ir va qor yog‘ishi mumkin. Harorat kechasi −2…+3 daraja, kunduzi +2…+7 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida ayrim joylarda yomg‘ir va qor yog‘ishi kuzatilishi mumkin. Shamol sharqdan 5–10 metr/sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi −2…+3 daraja, kunduzi esa 0…+5 daraja iliq bo‘lishi prognoz qilinmoqda. Tog‘li hududlarda esa vaqti-vaqti bilan qor yog‘ishi va tuman tushishi mumkin.
Harorat kechasi va kunduzi 0…−5 daraja sovuq atrofida bo‘lishi kutilmoqda. Ma’lumot manbasi: O‘zgidromet.

В Узбекистане 17 января погода будет переменчивой
По данным службы Узгидромет, 17 января в регионах Узбекистана ожидается переменная погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
Во многих регионах республики возможны дожди и снегопады, а в некоторых местах — туман. В Ташкенте погода будет переменной, временами возможен дождь.
Ожидается также появление тумана в отдельные периоды. Ветер будет дуть с востока со скоростью 3–8 метров в секунду.
Температура ночью и днем прогнозируется в пределах +1…+3 градусов тепла. В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области ожидается нестабильная погода.
В некоторых местах возможен снег и туман. Скорость ветра будет около 7–12 метров в секунду с востока.
Температура ночью может опускаться до −2…−7 градусов мороза, днем — от −2 до +3 градусов тепла. В Бухарской и Навоийской областях также ожидаются снегопады в отдельных местах.
Вероятно сохранение тумана. Температура ночью составит 0…−5 градусов мороза, днем — 0…+5 градусов тепла.
В Ташкентской области, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях не исключены дожди и снегопады. В отдельных местах возможен туман.
Температура ночью и днем прогнозируется 0…+5 градусов тепла. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях также сохранится нестабильная погода.
В этих регионах возможны дожди и снегопады. Температура ночью ожидается в пределах −2…+3 градусов, днем — +2…+7 градусов тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях в отдельных местах возможны дожди и снегопады. Ветер будет дуть с востока со скоростью 5–10 метров в секунду.
Температура ночью прогнозируется −2…+3 градуса, днем — 0…+5 градусов тепла. В горных районах временами возможны снегопады и туман.