Nukusga 12 ta elektrobus olib kelindi
Nukus shahrida jamoat transportini modernizatsiya qilish va aholiga xizmat ko‘rsatish sifatini oshirish maqsadida Xitoydan elektrobuslar olib kelindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, bu loyihaga 24 milliard so‘m mablag‘ ajratilib, shahar uchun 12 ta elektrobus xarid qilindi. Prezident Shavkat Mirziyoyev tashabbusi bilan Nukus shahriga jami 200 ta avtobus olib kelish rejalashtirilgan.
Hozirda bu yo‘nalishda zarur chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda. Transport infratuzilmasini rivojlantirish bo‘yicha ishlar davom etayotgani va elektrobuslar bosqichma-bosqich yetkazib berilayotgani ma’lum qilindi.
Bundan tashqari, “Sapsan Trans Nukus” korxonasi ham shahar transport tizimini yaxshilash uchun faoliyat olib bormoqda. Ushbu korxona Nukusda 200 ta avtobus sig‘imiga ega zamonaviy avtobus parkini qurish ishlarini amalga oshirmoqda.
Yangi elektrobuslarning keltirilishi ekologik toza transport ulushini oshirishi va yo‘lovchilarga qulayroq shart-sharoit yaratishi kutilmoqda. Bu esa nafaqat shahar aholisi uchun qulaylik, balki atrof-muhitni muhofaza qilishga ham xizmat qiladi.

В Нукус доставлено 12 электробусов
В городе Нукус из Китая были доставлены электробусы с целью модернизации общественного транспорта и повышения качества обслуживания населения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно официальным данным, на этот проект выделено 24 миллиарда сумов, и для города было приобретено 12 электробусов. По инициативе президента Шавката Мирзиёева планируется доставить в Нукус всего 200 автобусов.
В настоящее время предпринимаются необходимые меры в этом направлении. Сообщается, что работы по развитию транспортной инфраструктуры продолжаются, а электробусы поставляются поэтапно.
Кроме того, предприятие «Sapsan Trans Nukus» также активно работает над улучшением городской транспортной системы. Это предприятие осуществляет строительство современного автобусного парка вместимостью 200 автобусов в Нукусе.
Ожидается, что поставка новых электробусов увеличит долю экологически чистого транспорта и создаст более комфортные условия для пассажиров. Это будет удобно не только для жителей города, но и будет способствовать охране окружающей среды.