Metan shoxobchalari ish vaqti cheklanmoqda
Ertaga, 2-fevraldan boshlab, respublika bo‘ylab metan yoqilg‘i quyish shoxobchalari faoliyatiga vaqtinchalik cheklovlar joriy etilishi rejalashtirilgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu shoxobchalar soat 10:00 dan 16:00 gacha ishlashi ma’lum qilindi. Bu cheklovlar gaz bosimi va ta’minot barqarorligini saqlash maqsadida amalga oshirilmoqda.
Ayniqsa, Farg‘ona vodiysi hududida metan yoqilg‘i quyish shoxobchalari ish vaqti mahalliy hokimliklar bilan kelishilgan holda belgilanadi. Gaz bosimiga bog‘liq holda ularning ish vaqti o‘zgarishi mumkin.
Masalan, ba’zi joylarda shoxobchalar ertaroq yoki kechroq ochilishi ehtimoli bor. Shuningdek, ijtimoiy soha obyektlariga xizmat ko‘rsatadigan maxsus texnika va jamoat transportlari uchun gaz ta’minoti uzluksiz davom ettirilishi ta’kidlandi.
Bu degani, tez yordam mashinalari, kommunal xizmatlar va avtobuslar uchun gaz yetkazib berishda hech qanday uzilish bo‘lmaydi. Shu sababli, mazkur xizmatlarning faoliyatida muammolar yuzaga kelishi kutilmayapti.

Метановые шахты ограничивают рабочее время
Со 2 февраля по всей республике планируется временно ограничить работу метановых заправочных станций. Об этом сообщает Zamin.uz.
Сообщается, что эти станции будут работать с 10:00 до 16:00. Эти ограничения вводятся с целью поддержания давления газа и стабильности поставок.
Особенно в Ферганской долине время работы метановых заправок будет согласовано с местными властями. Время работы может изменяться в зависимости от давления газа.
Например, в некоторых местах станции могут открываться раньше или позже. Также отмечается, что газоснабжение для специальной техники и общественного транспорта, обслуживающих социальные объекты, будет продолжаться без перерывов.
Это означает, что поставки газа для скорой помощи, коммунальных служб и автобусов не будут прерваны. Поэтому не ожидается проблем в работе этих служб.